Ieviesīs horizontālo ceļa apzīmējumu distances ievērošanai

Latvijā uz šosejām ar intensīvu automašīnu plūsmu plānots ieviest jaunu horizontālo ceļa apzīmējumu distances ievērošanai.

Atpakaļ uz rakstu

1 komentārs

 • Andrejs Bērziņš

  Andrejs Bērziņš

  Latvijā spēkā esošie ceļu satiksmes noteikumi atļauj distances neievērošanu intensīvas satiksmes apstākļos un gatavojoties apdzīt. (skat citātu zemāk).
  Man nav zināma neviena metode, kura autovadītājam ļautu noteikt robežu starp intensīvu satiksmi un tādu, kurā distance tomēr jāievēro.
  Un kas varētu traucēt autovadītājam, kurš izraisījis satiksmes negadījumu distances neievērošanas dēļ, paziņot, ka gatavojies apdzīt, kas likumīgi ļauj distanci neievērot?
  "Šī prasība nav spēkā, ja transport­līdzekļa vadītājs gatavojas apdzīt, kā arī intensīvas ceļu satiksmes apstākļos." ir dzēšams no satiksmes noteikumiem, domāju.

  106. Ārpus apdzīvotām vietām šo noteikumu 241. un 243. punktā minēto transportlīdzekļu (transportlīdzekļu sastāvu) vadītājiem starp savu un priekšā braucošo transportlīdzekli jāietur tāda distance, kas, izteikta metros, ir ne mazāka par pusi no transportlīdzekļa braukšanas ātruma. Šī prasība nav spēkā, ja transport­līdzekļa vadītājs gatavojas apdzīt, kā arī intensīvas ceļu satiksmes apstākļos.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!