Ievērojami pieaudzis pieprasījums pēc auto līzinga

0 Komentāru
Ievērojami pieaudzis pieprasījums pēc auto līzinga
Foto: F64

Viens no ekonomiskas situācijas uzlabošanas radītājiem ir augošais privātais patēriņš, tostarp Latvijas iedzīvotāju pieprasījumā pēc auto līzinga pakalpojumiem. Šogad deviņu mēnešu laikā jaunu auto iegādes līzinga darījumu skaits privātpersonu segmentā valstī kopumā pieaudzis par 31%. Taču, neskatoties uz to, vidējais autoparka vecums Latvijā turpina pieaugt – 44% no visiem šogad pārdotajiem auto ir bijuši 11 līdz 29 gadus veci, informē SEB pārstāvis Mārtiņš Panke.

Lai gan kopumā tirgus pieprasījums pēc jauniem, kā arī videi draudzīgiem automobiļiem aug, darījumu skaits jauno automašīnu segmentā joprojām ievērojami atpaliek no darījumu skaita lietoto auto segmentā – ap 12 tūkstošiem darījumu pret gandrīz 37 tūkstošiem attiecīgi. Šī gada deviņu mēnešu laikā līzings finansējis par 81% vairāk privātpersonu auto pirkšanas darījumu nekā pērn. Jaunu videi draudzīgu automašīnu darījumu skaits pieaudzis par gandrīz 40%, turpretim lietoto auto segmentā – par vairāk nekā 60%.

Pēc SEB līzinga datiem, populārākais modelis gan jauno, gan lietoto automobiļu segmentā ir Volkswagen Passat. Starp pieprasītākajiem modeļiem jaunu auto segmentā ir arī Volkswagen Golf, Škoda Octavia, Nissan Qashqai un Toyota Avensis. Lietoto auto segmentā populārākā izvēle vēl aizvien ir Volvo XC60, Audi A6, Toyota Avensis un Audi A4.

“Klienti rūpīgi izvērtē savas iespējas iegādāties auto par saprātīgu cenu, izvērtējot vajadzības, vēlmes un saistības. Arvien biežāk klienti izvēlas iegādāties lietotas automašīnas no oficiālā dīlera, kurš pirms pārdošanas pārliecinās par automašīnas tehnisko stāvokli. Pēc mūsu datiem, vidējais ar SEB līzinga finansējumu iegādāto mazlietoto auto vecums ir 5 gadi. Tomēr kopumā valstī lielākais darījumu skaits notiek krietni vecāku auto segmentā un Latvijas autoparka vidējais vecums, diemzēl, turpina pieaugt “, norāda bankas līzinga vadītāja Nellija Kočanova.

Pēc Latvijas auto asociācijas statistikas datiem, 44% no deviņu mēnešu laikā reģistrētiem darījumiem notika ar 11-29 gadu veciem auto. Otrais pieprasītākais segments – 8-10 gadu vecie auto: šajā segmentā pirmo trīs ceturkšņu laikā reģistrēti 29% no visiem darījumiem.

0 Komentāru