Ietves pieder gājējiem: velobraucēji tiek aicināti izmantot velojoslas

39 komentāri

“Man tā ērtāk, tuvāks ceļš vai arī – vienkārši nepadomāju!” Šādas un vēl dažādas citas atbildes sniedz velosipēdisti un skūteru vadītāji, kuri, par spīti blakus esošam veloceliņam, brauc pa ietvi. Apvienības ”Pilsēta cilvēkiem” brīvprātīgie otro reizi veikuši velobraucēju skaitīšanu un aicina izmantot veloceliņus.

Brīvprātīgie šajā reizē uzmanību pievērsa Bruņinieku ielai krustojumā pie Čaka ielas. Šī ir otrā reize, kad notiek tāda skaitīšana, un iepriekš braucēji ietvēs tika skaitīti Čaka ielā. Abās minētajās ielās samērā nesen izveidotas velojoslas.

Novērojot redzams, ka vairums cilvēku ar divriteņiem izmanto veloceliņus. Taču, protams, netrūkst arī to, kuri dažādu iemeslu dēļ brauc pa ietvēm.

“Mēs skaitām, cik ir velosipēdistu kopumā un cik no tiem pārvietojas pa ietvi.” Apvienības ”Pilsēta cilvēkiem” pārstāve Gunita Pitermane norāda, ka viņi arī jautā – kāpēc velobraucēji vai skūteru vadītāji izmanto ietvi? Biežākais velobraucēju skaidrojums skan tā – ka reizēs, kad, izbraucot no pagalma, jādodas veloceliņam pretējā virzienā, tad nekas neatliek, kā braukt pa ietvi. Brīvprātīgie atgādina, ka ietves pieder gājējiem.

“Velosipēdistam būtu jābrauc pa velojoslu tajās vietās, kur ierīkota velojosla. Ja viņš grib nogriezties pa kreisi un cits ceļš ir pārāk garš, tad viņam vajadzētu stumt to velosipēdu. Galvenais netraucēt gājēju,” saka apvienības ”Pilsēta cilvēkiem” brīvprātīgā.

Uz ietvēm sastaptajiem braucējiem bieži vien ir arī ļoti individuāli skaidrojumi, kāpēc viņi neizmanto velojoslu, bet brauc pa ietvi.

“Ļoti labs piemērs ir Barona iela. Tur it kā ir riteņbraucēju celiņš, bet man ir dēlis un ir sajūta, ka aizņemu daudz vietas, bail, ka kādai mašīnai nenonesīšu spoguli, kad tur brauc velosipēds, auto un tramvajs,” teic velobraucējs uz ietves Rihards.

“(TV3: Kāpēc uz veloceliņa nebraucat?) Mums tur bija “sarkans”, un ieraudzīju, ka te nav cilvēku, tikai jūs te stāvējāt diezgan tālu un man pietiku bremzēšanas ceļa, ja nu kaut kas notiktu,” atbild skūtera vadītājs Ričards.

Velojoslā braucošo skatījumā, kopējā braukšanas kultūra uzlabojas. Ja ir izvēle braukt pa velojoslu, tad uz ietvēm mana arvien mazāk riteņbraucēju.

“Cilvēki kļūst prātīgāki, un veloceļu vairāk, tāpēc arvien retāk manu tādus, bet nu joprojām, protams, tādi ir,” norāda Voldemārs, kurš brauc pa velojoslu.

Stundas laikā krustojumā pa Bruņinieku ielu aizbrauca 114 velosipēdi un skūteri. No tiem vien astoņi vizinājās pa ietvi. Arī iepriekš veiktie novērojumi liecina, ka pa ietvēm brauc nepilni 10% procenti kopējā velobraucēju skaita.

39 komentāri