Iestājusies ziema! Drošas braukšanas eksperta padomi autovadītājiem

1 komentārs

Uzmanīgākie autobraucēji savus spēkratus jau sagatavojuši ziemas sezonai, taču citi vēl spītīgi gaida pirmo sniegu! 

To, kā tad autobraucējiem pareizi sagatavoties ziemai, Degpunktā komanda devās noskaidrot pie drošas braukšanas eksperta Aivja Dreimaņa. Lai arī sniegs šogad vēl nav redzēts, viņaprāt, šis ir pēdējais brīdis, lai parūpētos par savu drošību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Eksperts atzīst, ka gadījumā, ja riepas nav vēl iegādātas – priekšā gana grūts uzdevums. Dilemma starp jaunām un lietotām, populāru ražotāju vai Ķīnā darinātām riepām! Lai arī tās ir tieši saistītas ar drošību, daudziem, ne mazsvarīga ir arī produkta cena.

Aivis Dreimanis nenoliedz, ka vienkāršākā un, visticamāk, arī labākā izvēle ir lielo, labi atpazīstamo ražotāju produkti. Ja neesat gatavs veikt šādu ieguldījumu, būtu vismaz jānoskaidro, ko tad grasāties iegādāties.

Tomēr riepas nebūt nav vienīgais drošas braukšanas aspekts. Arī pašam spēkratam ir jābūt labā tehniskā kārtībā.

Brīdī, kad uz ielām un ceļiem parādīsies pirmais apledojums vai sniegs, galvenais saglabāt vēsu prātu un atcerēties, ka arī pieredzējušiem stūrētājam vajag laiku, lai aprastu ar jaunajiem braukšanas apstākļiem.

Kā īpaši bīstamas vietas brīdī, kad temperatūras stabiņš nokritīs zem nulles, instruktors min krustojumus un gājēju pārejas, kuros automašīnas, bremzējot un uzsākot braukšanu, tā teikt, noslidina brauktuvi.

Tāpat uzmanīgam jābūt arī uz tiltiem un pārvadiem – tie, apledo pirmie un var būt slideni pat tad, kad ceļš līdz tiem bijis sauss un drošs.

Skaties video!

TOP komentāri

 • ?!?
  0 0 0

  ?!?

  Ziemas riepas lieto 6 mēnešus gadā, un mainīt tās reizi 5 gados??
  Tas nozīmē riepu komplekts 2, 5 gados. Viena riepas cena vidēji 100 eiro , reiz četri - 400 eiro . 400 izdalām ar 30 mēnešiem, sanāk 13, 33 mēnesī!!
  Vai nav tā kā par traku ko???
  Kundziņi jau grib drošību, bet aldziņas Latvijā iz zem jebkāda nabadzības sliekšņa.
  Pretīgi bija pat klausīties šajos spriedelējumos.
  Ja nu vienīgi tiek pie siles unvar zagt?

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl