Iestājusies ziema! Drošas braukšanas eksperta padomi autovadītājiem

1 komentārs
Iestājusies ziema! Drošas braukšanas eksperta padomi autovadītājiem
FOTO: LETA

Uzmanīgākie autobraucēji savus spēkratus jau sagatavojuši ziemas sezonai, taču citi vēl spītīgi gaida pirmo sniegu! 

To, kā tad autobraucējiem pareizi sagatavoties ziemai, Degpunktā komanda devās noskaidrot pie drošas braukšanas eksperta Aivja Dreimaņa. Lai arī sniegs šogad vēl nav redzēts, viņaprāt, šis ir pēdējais brīdis, lai parūpētos par savu drošību.

Eksperts atzīst, ka gadījumā, ja riepas nav vēl iegādātas – priekšā gana grūts uzdevums. Dilemma starp jaunām un lietotām, populāru ražotāju vai Ķīnā darinātām riepām! Lai arī tās ir tieši saistītas ar drošību, daudziem, ne mazsvarīga ir arī produkta cena.

Aivis Dreimanis nenoliedz, ka vienkāršākā un, visticamāk, arī labākā izvēle ir lielo, labi atpazīstamo ražotāju produkti. Ja neesat gatavs veikt šādu ieguldījumu, būtu vismaz jānoskaidro, ko tad grasāties iegādāties.

Tomēr riepas nebūt nav vienīgais drošas braukšanas aspekts. Arī pašam spēkratam ir jābūt labā tehniskā kārtībā.

Brīdī, kad uz ielām un ceļiem parādīsies pirmais apledojums vai sniegs, galvenais saglabāt vēsu prātu un atcerēties, ka arī pieredzējušiem stūrētājam vajag laiku, lai aprastu ar jaunajiem braukšanas apstākļiem.

Kā īpaši bīstamas vietas brīdī, kad temperatūras stabiņš nokritīs zem nulles, instruktors min krustojumus un gājēju pārejas, kuros automašīnas, bremzējot un uzsākot braukšanu, tā teikt, noslidina brauktuvi.

Tāpat uzmanīgam jābūt arī uz tiltiem un pārvadiem – tie, apledo pirmie un var būt slideni pat tad, kad ceļš līdz tiem bijis sauss un drošs.

Skaties video!

1 komentārs