4 komentāri

Rīga vairākkārt ir saņēmusi pārmetumus par slikto gaisa kvalitāti, Rīgas centra nami pamazām kļūst tukši. Iedzīvotāji pārvācas uz Pierīgu, kur vide klusāka un gaiss tīrāks. Sabiedriski aktīvi cilvēki ir sagatavojuši priekšlikumus, kā Rīgas centru atslogot no automašīnām. Ideju ir daudz, radikālākā no tām – iekasēt maksu par iebraukšanu centrā vai arī svētdienās auto kustību aizliegt pavisam.

Iedzīvotāju skaita izmaiņas Rīgā liecina, ka cilvēki no Rīgas bēg un apmetas uz dzīvi Pierīgas pašvaldībās. Pēdējos 20 gados iedzīvotāju skaits Rīgas centra apkaimē vien samazinājies teju uz pusi – no 66,6 tūkstošiem 1997. gadā līdz aptuveni 35 tūkstošiem 2014. gadā. Tas nozīmē, ka samazinās arī nodokļu maksātāju skaits, taču šie cilvēki dodas uz darbu Rīgā, izmanto tās infrastruktūru un automašīnas turpina piesārņot Rīgas centru. Domubiedru grupa “Pilsēta cilvēkiem” uzskata, ka pašvaldības vadība dara par maz, lai Rīgu padarītu iedzīvotājiem draudzīgāku.

Dainis Kreilis, Pilsetacilvekiem.lv atbalstītājs:

Mēs joprojām redzam, ka nav mainījusies attieksme. Gājējs joprojām ir tālu, tālu aiz privātā transporta Rīgas pilsētā.

Aktīvisti ir sagatavojuši 39 priekšlikumus tīrākai, zaļākai un labākai Rīgai. Tie paredz gan automašīnu iebraukšanas ierobežojumus Rīgas centrā un stāvparku izveidi, iebraucot pilsētā, gan ātruma ierobežojumus un aizliegumu auto novietot uz ietves.

Dainis Kreilis, Pilsetacilvekiem.lv atbalstītājs:

Spraigas diskusijas izraisījis priekšlikums ieviest maksu par iebraukšanu centrā. Man arī tas liekas ekstrēms priekšlikums, bet tāpēc jau tādus izvirzām, lai par šiem jautājumiem runātu.

Pašreizējais Rīgas mērs gan uzsver – jau patlaban automašīnu skaits centrā samazinās.

Nils Ušakovs, Rīgas mērs:

Rīgas centrā maksa par autostāvvietām tiek iekasēta jau ļoti ilgi, un tas ir veids, kā centrā samazināt mašīnu skaitu.

Tomēr Ušakova konkurenti uz Rīgas mēra krēslu uzskata, ka šobrīd daudz par maz tiek darīts centra atslogošanai no automašīnām. Radikālus priekšlikumus, kā aizliegt vai ieviest maksu par iebraukšanu centrā, viņi neatbalsta. Savukārt “No Sirds Latvijai” un “Latvijas Reģionu apvienības” pārstāvji sliecas atbalstīt sabiedriskā transporta kustības attīstību un stāvparku izveidi.

Domubiedru grupa Pilsetacilvekiem.lv neizslēdz arī publisku debašu rīkošanu par savām idejām izstāstīt dažām partijām. Citas ar plānu tīrākai Rīgai tikšot iepazīstinātus tuvākajā laikā. Neesot izslēgtas ar publiskās mēru debates par šiem jautājumiem.

TOP komentāri

 • je
  +3 +3 0

  je

  Deputātiem un ausainim jāsāk ar sevi,kungi redz atradušies,braukā turp šurp pa Vecrīgu,kur tik tik tiešām transportam vieta nebūtu,tak nav jau tie deputāti nekādi invalīdi,ka līdz durvīm jāaizvizinās!!
  Lai es aizbrauktu līdz tirgum un samaksātu par stāvvietu,tas ir pat ļoti dārgi!!Ja jau tā,tad pārceliet tirgu uz nomaļu vietu ar bezmaksas stāvvietu!! citādi tāda usakovskaja dirš... tik sanāk,ka naksts tirgus par brīvu!!
 • SO.
  0 0 0

  SO.

  Iebraucot Rīgā ar starppilsētu maršrutu autobusu, brauciens ar sab. transportu Rigā maksā 2 eiro, nevis 1.15, kas arī jau ir dārgi.Kādēļ?Autoostas apkārtnē nav iespēju iegādāties e-talonu.Ko ušakovlīdzīgie uzskata par draudzīgu pilsētu un kam?
 • Gunārs
  0 0 0

  Gunārs

  Varbūt ražošanu izveidot reģionos un Rīga lai paliek tikai kultūrai? Kāpēc no Saulkrastiem, Tukuma, Jelgavas jādzenas uz Rīgu,kura nav no rūpnieciskajām metropolēm.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl