Iekāpšana tikai pa priekšējām durvīm – Rīgā šāda kārtība būs 11 sabiedriskā transporta maršrutos

31 komentārs

Pirms kāda laika Rīgā sākts eksperiments, kad pasažieru iekāpšana dažos sabiedriskā transporta maršrutos tika atļauta tikai pa priekšējām durvīm. Tas devis tik labus rezultātus, ka nākamgad šādu maršrutu skaits tiks palielināts līdz 11. Šādu lēmumu jau pieņēmis uzņēmums ”Rīgas satiksme”.

Vasarā tika uzsākts pilotprojekts, kura ietvaros 10., 20., 28. un 60. autobusu, kā arī 1. trolejbusa maršrutos pasažieru iekāpšana tika atļauta tikai pa priekšējām durvīm. Tas tāpēc, lai varētu veikt e-talona reģistrāciju pie vadītāja konsoles, ko vadītājs var izkontrolēt. Projekts esot devis labus rezultātus.

“Ieviešot šo pilotprojektu, izvirzīts mērķis paaugstināt pasažieru reģistrācijas pāri par 15%. Bet šobrīd mēs redzam, kad šis te mērķis ir piepildījies vairāk, nekā mēs prognozējām, un reģistrācijas ir paaugstinājušās par 20%,” norāda uzņēmuma “Rīgas satiksme” pārstāve Baiba Bartaševiča-Feldmane.

Savukārt izkāpj pasažieri pa vidējām un aizmugurējām durvīm. Un tās atvēras tikai tad, kad visi ir sakāpuši. Dažreiz šāda kārtība veidojot rindas.

Pilotprojektu ir plānots turpināt. No nākamā gada 1. februāra jauno iekāpšanas izkāpšanas kārtību plānots ieviest vēl sešos maršrutos – piecos autobusos un vēl vienā trolejbusā.

Tāpat kā iepriekš, izvēlēti maršruti ar salīdzinoši nelielām pasažieru plūsmām. Tikai pa priekšējām durvīm būšot jākāpj 34., 35., 43., 47., 54. autobusā, kā arī 13. trolejbusā.