Komentāri

Rīgas domes Satiksmes departaments ceturtdien, 3. augustā, sniedza ziņojumu par Rīgas ielu remondarbu gaitu un drošības situāciju, kas bieži vien apdraud gājējus. Tomēr nekādi lēmumi pieņemti netika, un situācija, visticamāk, nemainīsies.

Proti, šo jautājumu izskatīšanu Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas ārkārtas sēdē rosināja domes opozīcija, taču sēde izvērtās par farsu. Opozīcijas deputātiem tika liegta iespēja izmantot videoprojektoru un neļāva izteikties uzaicinātajiem nevalstiskās organizācijas pārstāvjiem.

Komitejas vadītājs Vadims Baraņņiks, ignorējot kārtību, vārdu deva tikai “Saskaņas” un “Gods kalpot Rīgai” deputātiem, savukārt Satiksmes departamenta pārstāvji gari un plaši ziņoja gan par satiksmes problēmām un ielu seguma atjaunošanas plāniem, bet nerunāja pēc būtības par jautājumiem, kas bija iekļauti ārkārtas sēdes darba kārtībā.

Ārkārtas sēde tika sasaukta, lai apspriestu satiksmes dalībnieku drošības apdraudējumus Rīgas ielu remontdarbu laikā, kā arī iegūtu skaidrojumus par ielu remontdarbu plānošanu, organizēšanu un to radītajiem sastrēgumiem.

Juris Jurašs
RD deputāts, JKP

Ir totāls” bardaks”, un nekas nav mainījies salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, kad līdzīgā situācijā tika atlaists Satiksmes departamenta direktors Reinbahs. Šobrīd ir acīmredzami, ka arī šī brīža vadītājs netiek galā ar saviem pienākumiem.

Beāta Dambīte
RD Satiksmes departamenta pārstāve

Viens no lielākajiem pārkāpumiem, ko mēs dzirdam, ir tas, ka gar ietves pusi, kur notiek remontdarbi, nav nodrošināts pagaidu gājēju ceļš uz brauktuves – tas netiek darīts tieši tādēļ, ka brauktuves platums nav pietiekams, lai saglabātu satiksmi un izveidotu vēl tuneli.

Trīs stundas garā Satiksmes un transportu lietu komitejas ārkārtas sēde noslēdzās ar Satiksmes departamenta sniegtā ziņojuma apstiprināšanu un ierosinājumu būvdarbu veicējiem divu nedēļu laikā novērst pašreizējās nepilnības gājēju pagaidu infrastruktūras nodrošināšanā.

Lasi vēl