Komentāri
Iegaumē! Arī pēc sīkas avārijas ieteicams piezvanīt policijai
Publicitātes foto

Ciešot nelielā satiksmes negadījumā un pēc tā pametot notikuma vietu, no cietušā ļoti viegli var kļūt par vainīgo, tā ka galu galā nākas maksāt soda naudu un tikt pie vairākiem soda punktiem, liecina vairāku If Apdrošināšanas KASKO polišu klientu pieredze pēdējā laikā.

Iepriekšējos gados pēc neliela ceļu satiksmes negadījuma tajā iesaistītie autovadītāji mēdza savstarpēji vienoties, piemēram, vainīgais autovadītājs cietušajam nekavējoties kompensēja saskrāpētās automašīnas virsbūves remonta vai pulēšanas izmaksas un lieta bija atrisināta,” stāsta If Apdrošināšanas KASKO produkta vadītājs Roberts Skrupskis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēdējos mēnešos situācija ir mainījusies, un pat pēc nelielām avārijām nav ieteicams paļauties uz savstarpēju vienošanos. ”Nesen nepatīkamu pārsteigumu piedzīvoja kāds klients, kura automašīnu netīšām bija saskrāpējis kaimiņa auto. Abi bija vienojušies, ka dokumentus par negadījumu abi noformēs pēcāk, bet vainīgais vēlāk atteicās atzīt savu vainu un, lai gan KASKO polise kompensēja zaudējumus, mūsu klientam vairs nebija iespējas pierādīt, ka viņš negadījumā ir cietušais,” skaidro Roberts Skrupskis.

Kādā citā reizē cietušais autovadītājs bija piekritis vainīgā autovadītāja piedāvātajai naudas kompensācijai par saskrāpētu auto virsbūvi, taču vēlāk tika atzīts par vainīgu negadījumā, jo otrs autovadītājs policijā bija pieteicies kā cietušais.

Bieži vien autovadītāji, garāmbraucot vai izbraucot no autostāvvietas, nejauši aizķer citu auto un saskrāpē tā krāsojumu un, lai nekavētu laiku, gaidot cietušo, atstāj zīmīti ar savu kontaktinformāciju, lai būtu iespējams sazināties.

”Šādā un līdzīgās situācijās cietušajiem iesakām nepaļauties uz solījumiem un nepamest negadījuma vietu. Sazinoties ar vainīgo, jālūdz, lai viņš atgriežas negadījuma vietā saskaņotā paziņojuma aizpildīšanai. Ja otrs autovadītājs atsakās, tad pašam cietušajam, nepametot negadījuma vietu, jāfiksē automašīnai radītie bojājumi un negadījums telefoniski jāpiesaka policijā,” iesaka Roberts Skrupskis.

Autovadītājiem jāatceras, ka negadījuma vietas pamešana ir viens no rupjākajiem ceļus satiksmes noteikumu pārkāpumiem un policijai ir pamats sodīt gan cietušo, gan vainīgo autovadītāju, ja negadījuma vietu pametušas abas iesaistītās puses.

Savukārt, ja bojājumus automašīnai atklājat, piemēram, autostāvvietā, kad vainīgais nav zināms, arī tad ieteicams šos bojājumus fiksēt un šo negadījumu telefoniski pieteikt gan savam apdrošinātājam, gan policijai. Tas ļaus izvairīties no negaidītiem pārsteigumiem un kļūšanas par vainīgo.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl