Iegādājies dzīvokli mikrorajonā? Auto vari ņemt sev līdzi gultā!

8 komentāri
Iegādājies dzīvokli mikrorajonā? Auto vari ņemt sev līdzi gultā!
Aculiecinieks

Rīgas mikrorajonos plašumā vēršas problēma – visiem spēkratu īpašniekiem gluži vienkārši nav vietas, kur tos novietot. Turklāt acīgākie kaimiņi par savu pienākumu uzskata zvanīt policijai un sūdzēties, ja automašīnas novietotas tā, kā nepienākas.

“Teikā, Ieriķu 39. mājā, ir četras kāpņu telpas, pieci stāvi, katrā stāvā – četri dzīvokļi, tātad – kopumā aptuveni 80 dzīvokļu. Iespēja novietot automašīnu ir tikai un vienīgi pretim mājai nelielā placītī. Tur vieta ir apmēram sešiem septiņiem auto,” portālam Skaties.lv stāsta Teikas iedzīvotāja.

“Loģiski, nekas cits neatliek, kā vien auto divus riteņus atbalstīt zaļajā zonā un automašīnu nolikt pretī mājai, iebraucamajā ceļā. Tad nu mums ir kāda draudzīga kaimiņiene, kas regulāri zvana pašvaldības policijai un pieprasa, lai visiem saliek sodus 40 eiro apmērā,” stāsta kāda Ieriķu nama iedzīvotāja.

Foto:

Sods – pat līdz 350 eiro

Par vienu no pēdējā laika nopietnākajām rīdzinieku problēmām var uzskatīt nepietiekamu autostāvvietu skaitu iekšpagalmos, atzīst arī Rīgas pašvaldības pārstāvji.  “Šā iemesla dēļ daļa autovadītāju daudzdzīvokļu māju pagalmos savu auto novieto zālienā vai uz ietves, tādējādi traucējot citiem iedzīvotājiem iekļūt savās kāpņu telpās,” teikts pašvaldības oficiālajā interneta vietnē.

Turklāt pašvaldības pārstāvju oficiālajā lapā skaidrots, ka automašīnas atrašanās zaļajā zonā ir pamatots iemesls saukt palīgā Pašvaldības policiju. Iespējamie sodi –

  • no 10 līdz 350 eiro fiziskām personām;
  • no 30 līdz 750 eiro juridiskām personām.

Piemēram, 2014. gadā Rīgas Ziemeļu iecirknī kopumā tika izskatītas 402 administratīvās lietas par automašīnu neatļautā vietā, bet Austrumu iecirknī bijušas 163 šādas lietas.

Risinājums – pašu iedzīvotāju rokās

Lai ierīkotu autostāvvietu, Rīgas pašvaldība iesaka šo problēmu risināt pašiem iedzīvotājiem un rīkoties šādi:

  • sasauciet dzīvokļu īpašnieku kopsapulci,
  • uzaiciniet sapulcē piedalīties mājas pārvaldnieku,
  • lūdziet mājas pārvaldniekam atrast speciālistu, kam uzticēt autostāvvietas projekta sagatavošanu un celtniecības izmaksu tāmi, vai arī atrodiet šādu speciālistu pašu spēkiem.