Iedzīvotāji un autovadītāji sūdzas par slikti apgaismotajām Rīgas ielām

Komentāri

Rīgas ielas diennakts tumšajā laikā izgaismo vairāk nekā 46 tūkstoši laternu. Par spīti tam, daudzviet galvaspilsētas ielas ir tumšas, un tas uztrauc gan iedzīvotājus, gan autovadītājus.

Patlaban galvaspilsētā laternas tiek iedegtas ap pusvienpadsmitiem vakarā un izslēgtas ap 4 no rīta.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Rīgas pašvaldības aģentūras Rīgas gaisma tehniskais direktors Edmunds Krēsle 

Datorprogrammā ir sastādīts grafiks, kas atbilst saules rieta un lēkta grafikam, izstrādāts pagājušā gadsimta 50.-tajos gados Latvijas Universitātē, un tas mums ir par pamatu.

Tā kā apgaismojums tiek ieslēgts centralizēti, tad nav iespējams agrāk izgaismot ielas mikrorajonos, kuros iedzīvotāji jūtas neomulīgāk. Taču apgaismojuma intensitāte un ieslēgšanas laiks ir cieši saistīts arī ar satiksmes drošību.

LAMB prezidents Juris Zvirbulis

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Rīgā diemžēl vēl ir diezgan daudz vietas kā Maskavas priekšpilsētā, Bieriņos, varbūt šur tur Mežaparkā, ir ielas, kur vēl vispār nav uzlikts apgaismojums. Un apgaismojums – tas ir ļoti svarīgi un būtiska lieta saistībā ar satiksmes drošību.

LNT rīta raidījuma 900 Sekundes uzrunātais rīdzinieks Dairis stāsta, ka – jo tālāk no pilsētas centra, jo ir nedrošāk atrasties uz ielas krēslas stundās.

Dairis

Cik cilvēku ir sūdzējušies un apzagti un piekauti, un kaut arī policija ir tepat, neviens neko nedara. Nu varētu kaut ko spilgtāku šeit uztaisīt, kameras nolikt, jo vairāk kameras, jo labāk īstenībā.

 

Laiku pa laikam uzņēmums Rīgas gaisma saņem arī iedzīvotāju sūdzības par apgaismojumu galvaspilsētā.

Šobrīd daudzviet pilsētā parastās spuldzes tiek nomainītas uz daudz ekonomiskākajām LED gaismām, kurās iespējams uzstādīt arī krēslas sensorus, lai dienās, kad ir apmācies laiks, pilsētai pirms oficiālās apgaismojuma ieslēgšanas nebūtu jāgrimst biedējošā tumsā.

Gada īsākajā naktī apgaismojums galvaspilsētā tiek ieslēgts uz 4,5 stundām, turpretī ziemā uz vairāk nekā 16 stundām. Turklāt apgaismojuma ieslēgšanas laiks dažādās galvaspilsētas daļās var atšķirties līdz pat līdz 20 minūtēm.

Negaidītu tumsu atsevišķos mikrorajonos mēdz nodrošināt arī vandaļi un auto zagļi. Lielākos apmēram 20 tūkstošus eiro zaudējumus uzņēmumam pirms diviem gadiem sagādāja kāds kabeļu zaglis.

Taču uzņēmumā zina teikt, ka pēdējā laikā dažviet pilsētā atkal pamanījuši šā paša ļaundara rokrakstu.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl