Iecerēts palielināt naudas sodus par mobilā tālruņa vai citu viedierīču lietošanu pie stūres

4 komentāri

Plānots palielināt naudas sodus par mobilo tālruņa vai citu viedierīču lietošanu automašīnas vadīšanas laikā, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” norādīja Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

“Tā ir problēma ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē. Diemžēl, no šī netikuma mēs netiekam vaļā. Sastādīto protokolu skaits ir gana liels, bet tas neatspoguļo patieso situāciju. Domāju, ka katrs no mums ikdienā redz, ka katrs septītais vai astotais autovadītājs lieto tālruni, kad vada automašīnu. Valsts policija aktīvi sadarbojas ar iesaistītajām institūcijām. Saeimā otrajā lasījumā ir iesniegti atsevišķi grozījumi administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas paredz palielināt sodu par tālruņa vai citu viedierīču lietošanu automašīnas vadīšanas laikā,” skaidro Krapsis.

Jau vēstīts, ka Valsts policijā jau tiek pārbaudīta īpaša 360 grādu video kamera, kas no netrafarētiem policijas auto fiksē šoferus, kuri braukšanas laikā skatās mobilo telefonu ekrānos. Pārkāpumu protokoli tikšot sastādīti automātiski un nosūtīti auto īpašniekiem. Šobrīd sistēma tiek pielāgota, un policija to sāks lietot tuvākajā laikā.

Tāpat, komentējot drošību uz Latvijas ceļiem, Krapsis pauž, ka fotoradaru ieviešana uz Latvijas ceļiem ir attaisnojusies, ceļu satiksmes negadījumu skaits ir samazinājies. Šobrīd uz Latvijas ceļiem darbojas 64 stacionārie un 12 pārvietojamie fotoradari. Līdz šā gada beigām plānots, ka uz Latvijas ceļiem kopumā darbosies 100 fotoradari.

Savukārt pēc tam, kad sākušas darboties netrafarētās policijas automašīnas, ir samazinājies agresīvo braucēju skaits. Šobrīd policijas rīcībā ir 47 netrafarētās automašīnas, pagaidām šo skaitu nav plānots palielināt.