Grasās dubultot sodu šoferiem par ātruma pārsniegšanu

2 komentāri
Grasās dubultot sodu šoferiem par ātruma pārsniegšanu
Foto: LETA

Satiksmes ministrija uzskata, ka pēc iespējas ātrāk ir jāpalielina sodi par ātruma pārsniegšanu, un par būtiskiem ātruma pārkāpumiem naudas sodu plānots pat dubultot.

Ja patlaban vieglajiem automobiļiem par ātruma pārsniegšanu no 51 līdz 60 km/h sods ir no 120 līdz 140 eiro, pēc likuma spēkā stāšanās sods paredzēts robežās no 240 līdz 280 eiro. Pagaidām Latvijā ir zemākie sodi Eiropā par ātruma pārsniegšanu.

Satiksmes ministrija cer, ka grozījumus Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kur šie sodi ir atrunāti, Saeima varēs pieņemt jau šogad.

Šādi lēmumi tiek pieņemti, ņemot vērā pēdējo nedēļu asiņaino un melno statistiku uz Latvijas ceļiem. Negadījumos lielākā vaina tiek velta uz ātruma pārsniegšanu.

”Nihilistiska attieksme pret ceļu satiksmes normām un nerūpēšanās par savu drošību – to nedara ne autovadītāji, ne gājēji,” uz problēmu norāda Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDDD) pārstāve Ieva Bērziņa.

Lai izmainītu šo dramatisko situāciju, Satiksmes ministrija nākamnedēļ grasās prezentēt vairākus priekšlikumus, par kuriem tiks runāts Ceļu satiksmes drošības padomes ārkārtas sēdē. Piemēram, viens no priekšlikumiem – tiek plānots piešķirt vairāk līdzekļu ceļu uzturēšanai.

Tikmēr auto eksperts Juris Zvirbulis uzskata, ka autoskolās nepieciešams papildināt braukšanas apmācības slidenos apstākļos. Tāpat operatīvā transporta un kravas mašīnu vadītājiem būtu jāiziet braukšanas kursi vismaz 2-3 gadu periodā, turklāt tas būtu jādara jādara obligāti, nevis brīvprātīgi, kad ienāk prātā. Tā tas notiek vairākās Eiropas valstīs, norāda J. Zvirbulis.

Pēdējo nedēļu statistika ir dramatiska: uz Latvijā ceļu satiksmes negadījumos ir 206 ievainotie, tajā skaitā – 73 vadītāji un 81 pasažieris. Tas ir par trešdaļu vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn. Savukārt bojāgājušo skaits šī gada pirmajās nedēļās sasniedzis 21 cilvēku. Pērn šis skaitlis tādā pašā laika posmā bija trīs reizes mazāks.

Vairāk uzzini video!

2 komentāri