Komentāri
“Goodyear” no rīsu sēnalām rada degvielu taupošus riepu protektorus
FOTO: LETA

Rīsu sēnalas, kuras iepriekš nogādāja izgāztuvēs, tagad palīdz “Goodyear” ražot degvielu taupošas riepas. “Goodyear” ir pieņēmis lēmumu izmantot elektrības ieguves procesā sadedzināto rīsu sēnalu pelnus, kas ir videi draudzīgs riepu ražošanai nepieciešamā silīcija avots.

Pēdējos divus gadus “Goodyear” savā Inovāciju centrā testēja no rīsu sēnalu pelniem iegūto silīciju un konstatēja, ka tā ietekme uz riepu sniegumu ir līdzvērtīga no tradicionālajiem avotiem iegūtajam silīcijam. “Goodyear” pašlaik risina sarunas ar potenciālajiem piegādātājiem, lai iegādātos rīsu sēnalu pelnu silīciju izmantošanai riepās.

“Rīsu sēnalu pelnu izmantošana nodrošinās “Goodyear” ar alternatīvu silīcija avotu, turklāt palīdzēs samazināt izgāztuvēs nogādāto rīsu sēnalu apjomu,” pastāstīja Džozefs Zekoski (Joseph Zekoski), “Goodyear” Pagaidu galvenais tehniskais vadītājs. “Šis lēmums atspoguļo “Goodyear” uzticību inovācijām un rūpēm par apkārtējo vidi.”

Saskaņā ar Apvienoto Nāciju Pārtikas un lauksaimniecības organizācijas informāciju, katru gadu pasaulē tiek novākti vairāk nekā 700 miljoni tonnu rīsu, un rīsu sēnalu likvidēšana ir reāla vides problēma. Tāpēc sēnalas bieži tiek dedzinātas, lai ražotu elektrību un samazinātu izgāztuvēs nogādāto atkritumu apjomu.

Riepu protektoros silīcijs tiek sajaukts ar gumiju, lai uzlabotu tās izturību un palīdzētu samazināt rites pretestību, kas uzlabo degvielas ekonomiju. Vienlaikus tiek uzlabota riepu saķere ar slapjām virsmām.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl