“Goodyear” no rīsu sēnalām rada degvielu taupošus riepu protektorus

0 Komentāru
“Goodyear” no rīsu sēnalām rada degvielu taupošus riepu protektorus
FOTO: LETA

Rīsu sēnalas, kuras iepriekš nogādāja izgāztuvēs, tagad palīdz “Goodyear” ražot degvielu taupošas riepas. “Goodyear” ir pieņēmis lēmumu izmantot elektrības ieguves procesā sadedzināto rīsu sēnalu pelnus, kas ir videi draudzīgs riepu ražošanai nepieciešamā silīcija avots.

Pēdējos divus gadus “Goodyear” savā Inovāciju centrā testēja no rīsu sēnalu pelniem iegūto silīciju un konstatēja, ka tā ietekme uz riepu sniegumu ir līdzvērtīga no tradicionālajiem avotiem iegūtajam silīcijam. “Goodyear” pašlaik risina sarunas ar potenciālajiem piegādātājiem, lai iegādātos rīsu sēnalu pelnu silīciju izmantošanai riepās.

“Rīsu sēnalu pelnu izmantošana nodrošinās “Goodyear” ar alternatīvu silīcija avotu, turklāt palīdzēs samazināt izgāztuvēs nogādāto rīsu sēnalu apjomu,” pastāstīja Džozefs Zekoski (Joseph Zekoski), “Goodyear” Pagaidu galvenais tehniskais vadītājs. “Šis lēmums atspoguļo “Goodyear” uzticību inovācijām un rūpēm par apkārtējo vidi.”

Saskaņā ar Apvienoto Nāciju Pārtikas un lauksaimniecības organizācijas informāciju, katru gadu pasaulē tiek novākti vairāk nekā 700 miljoni tonnu rīsu, un rīsu sēnalu likvidēšana ir reāla vides problēma. Tāpēc sēnalas bieži tiek dedzinātas, lai ražotu elektrību un samazinātu izgāztuvēs nogādāto atkritumu apjomu.

Riepu protektoros silīcijs tiek sajaukts ar gumiju, lai uzlabotu tās izturību un palīdzētu samazināt rites pretestību, kas uzlabo degvielas ekonomiju. Vienlaikus tiek uzlabota riepu saķere ar slapjām virsmām.

0 Komentāru