Komentāri
Gandrīz pusi nozagto automašīnu tā arī neatrod
Foto: LETA

No visiem Latvijā nozagtajiem automobiļiem gandrīz puse tiek atrasta un atdota to īpašniekiem, savukārt otra puse – tā arī paliek neatrasta.

Saskaņā ar Valsts policijas datiem 2014. gadā nozagti 982 automobiļi, no tiem atrasti – 485. Tāpat arī apdrošināšanas sabiedrības Ergo statistika uzrāda tādu pašu tendenci.

Uzņēmuma dati apliecina, ka aptuveni pusē pieteikto atlīdzības gadījumu nozagtais automobilis nonāk atpakaļ pie tā saimnieka, pretējā gadījumā – KASKO polises īpašniekiem tiek izmaksāta apdrošināšanas atlīdzība nozagtā auto vērtībā.

Zagtus automobiļus atrast un atgūt vislabāk palīdz dažādas izsekošanas iekārtas – GPS vai radiosistēmas. Kā stāsta Ergo Atlīdzību regulēšanas departamenta direktors Ivars Vismanis, ”tām ne vienmēr jābūt jaunākajām un dārgākajām tehnoloģijām. Piemēram, Ergo praksē vairākas auto zādzības ir izdevies atklāt, pateicoties parastai maršruta reģistratora sistēmai, kurai pieejams on-line pieslēgums”.

Tajā pašā laikā ir jāņem vērā, ka profesionāli zagļi parasti labi pārzina standarta auto signalizācijas un drošības sistēmas, līdz ar to arī zina veidus, kā tos apiet un auto nozagt. ”Tādēļ nebūtu ieteicams paļauties tikai uz auto iegādes brīdī esošo drošības risinājumu. Lielāku drošību veicina automobiļa aprīkošana ar papildu pretaizdzīšanas un signalizācijas sistēmām, kā arī konkrētam auto pielāgotiem risinājumiem. Taču to uzstādīšana jāuztic profesionāļiem un pārbaudītām firmām, kurām rūp darba kvalitāte un kuras garantē drošu rezultātu. Uz pretaizdzīšanas sistēmu uzstādīšanas rēķina nav ieteicams taupīt,” uzsver Dairis Anučins, Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākais speciālists.

Kā liecina Ergo speciālistu novērojumi, mūsdienās joprojām ir daudz auto, kuriem nav signalizācijas. ”Īpaši tas attiecas uz automobiļiem, kas iegādāti ārvalstīs. Esam novērojuši, ka cilvēki nereti pat neaizdomājas, ka viņu automobilim nav signalizācijas. Tiek lietota centrālā atslēga, kas, auto atverot un aizverot, nopīkst, liekot maldīgi domāt, ka automobilis ir aprīkots ar signalizāciju. Salīdzinoši jauniem auto to nereti konstatē brīdī, kad tiek iegādāta KASKO polise, jo signalizācija ir obligāts nosacījums. Taču vecākiem auto, kuru īpašnieki nereti apdrošināšanu izvēlas neiegādāties, šis fakts var palikt nepamanīts. Lai pārliecinātos par signalizācijas esamību, var darīt tā – aizslēdzot automobili ar pulti, pēc brīža durvis jāmēģina atvērt ar atslēgu. Ja transportlīdzeklis ir aprīkots ar signalizāciju, tā pēc dažām sekundēm iedarbosies,” stāsta Ivars Vismanis.

Valsts policijā arī norāda, ka nevajadzētu domāt, ka, ja auto ir vecāks, zagļi to neizvēlēsies: ”Tiek zagti arī auto, kas vecāki par desmit un pat vairāk gadiem. Tādēļ maldīgi ir uzskatīt, ka šādam auto nav jābūt aprīkotam ar pietiekami kvalitatīvu pretaizdzīšanas sistēmu un signalizāciju,” norāda Dairis Anučins.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl