Gājēji Latvijā ignorē satiksmes noteikumus! Šogad sodītas jau 15 000 personas

Komentāri

Šā gada četros mēnešos par ceļu satiksmes noteikumu neievērošanu, piemēram, par ielas šķērsošanu pie sarkanās gaismas un citiem līdzīgiem pārkāpumiem, sodīti gandrīz 15 000 gājēju.

Šī vismazāk aizsargātā satiksmes dalībnieku kategorija savu kļūdu dēļ bieži vien cieš ceļu negadījumos. Auto eksperti uzskata, ka skolās steidzami būtu jāievieš satiksmes drošības stunda.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pērn uz Latvijas autoceļiem gājuši bojā 63 gājēji, bet šogad jau 15.

Foto

Protokolu skaits, kas noformēts par šiem pārkāpumiem, ir gana iespaidīgs – tie ir 37 000, un gandrīz puse no tiem ir Rīgas reģionā. Aptaujātie autovadītāji atzīst, ka šādi neapzinīgie gājēji satiksmi neuzlabo.

Vairāk nekā puse lietu, kuras nonāk līdz tiesu ekspertīzei un kurās cietuši ir gājēji, tieši šī visvairāk neaizsargātākā satiksmes dalībnieku grupa tiek atzīta par līdzvainīgu.

Bieži vien, skaidro tiesu eksperts Oskars Irbītis, pašu negadījumu būtu iespējams novērst, ja gājējs pārliecinātos par drošību. Tieši tāpēc, pēc ekspertu domām, skolās būtu jāievieš obligāta mācību stunda, kurā skolēni apgūtu satiksmes noteikumus. Šī stunda jau sen ir atcelta, bet tas noteikti mazinātu cietušo gājēju skaitu uz Latvijas ceļiem.

Video

Lasi vēl