Fotoradars – ir; brīdinošas ceļazīmes – nav!

0 Komentāru
Fotoradars – ir; brīdinošas ceļazīmes – nav!
Ilustratīvs foto: LETA

Uz ceļa Jūrmalas apvedceļš – Salaspils pie apdzīvotas vietas Jaunmārupe jau kādu laiku ir uzstādīts fotoradars, taču ceļa zīmes, kas autovadītājus brīdinātu par šī fotoradara esamību, nav, novērojis kāds portāla Skaties.lv lasītājs.

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) iepriekš paudusi, ka pirms stacionāro fotoradaru atrašanās vietām tiek plānots izvietot braukšanas ātrumu ierobežojošas ceļa zīmes ar brīdinošu papildzīmi par fotoradara darbību, liecina informācija CSDD mājaslapā.

Komentējot to, kādēļ minētajā vietā Jaunmārupē nav papildzīmes par to, ka ātrumu uz ceļa mēra fotoradars, CSDD pārstāvji pauž, ka tur ”radars ir uzstādīts tikai dažas dienas un pašlaik tas darbojas testa režīmā”. ”Līdz brīdim, kad tas sāks darbu strādāt darba režīmā, arī ceļa zīmes būs uzstādītas,” šoferim sola CSDD pārstāvji.

Kur Latvijā tiek uzstādīti fotoradari?

CSDD skaidrojums:

Izstrādājot radaru atrašanās vietas, analizēta un ņemta vērā gan citu valstu pieredze, gan līdzšinējie ceļu satiksmes dati un faktori Latvijā. Proti, ceļu satiksmes negadījumu analīze – negadījumu, cietušo un bojāgājušo skaits konkrētajā vietā, ceļa posma funkcionālā nozīme satiksmē, potenciālā braukšanas ātruma pārsniegšanas rezultātā radītais apdraudējums citiem satiksmes dalībniekiem, satiksmes intensitāte un raksturīgās braukšanas tendences.

0 Komentāru