Fotoradari “pilnīgi noteikti” uz ceļiem atgriezīsies gada beigās

Komentāri

Šā gada beigās ”pilnīgi noteikti” uz Latvijas autoceļiem darbosies 20 stacionārie fotoradari, LNT raidījumam ”900 sekundes” apliecināja Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) pārstāvji.

Šobrīd CSDD izvērtē fotoradaru konkursa piedāvājumus. Pirms nepilnām trim nedēļām šādi piedāvājumi saņemti no diviem uzņēmumiem. Konkursa rezultātu CSDD plāno paziņot līdz oktobra beigām. Tad arī taps zināms, kurai kompānijai būs jānodrošina iekārtu nepārtraukta darbība visu diennakti un septiņas dienas nedēļā. Paralēli CSDD pārstāvji koordinē šo mērierīču uzstādīšanas procesu, kas esot diezgan komplicēts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ģirts Rorbaks, CSDD direktora vietnieks:

Fotoradaru uzstādīšana ir jāsaskaņo ar zemes īpašniekiem, tāpat ir jāsaskaņo elektropiegādes līnijas izbūvi. Pašlaik viss norit diezgan veiksmīgi, notiek saskaņošanas darbi ar Latvijas valsts ceļiem (LVC), bet ar būvvaldēm saskaņots praktiski viss.

20 stacionārie fotoradari valstij izmaksās aptuveni vienu miljonu eiro. Tie darbosies Rīgas reģionā, bet nākamo piecu gadu laikā to skaits palielināsies līdz simtam, un tie tiks izvietoti arī pārējā Latvijas teritorijā.

Kāpēc fotoradaru uzstādīšanas process ilgs piecus gadus?

Satiksmes ministrija skaidro, ka šoreiz šo procesu nevēlas sasteigt, kā tas esot bijis pirms trim gadiem, kad fotoradaru ieviešana tika uzticēta privātam uzņēmumam ”Vitronic”. Turklāt speciālistiem ir grūti izvēlēties, kuram šo mērierīču analogam dot priekšroku.

Satiksmes ministrijas Autosatiksmes departamenta direktors Tālivaldis Vectirāns:

Tas ir sarežģīts process, jo arī ražotāji ir diezgan noslēpumaini, līdz ar to mūsu speciālistiem ir nepieciešams laiks, lai iegūtu informāciju, zināšanas un pēc tam attiecīgi rīkotos tālāk.

Tikmēr ceļu satiksmes eksperti ir pārliecināti, ka bez pārvietojamo fotoradaru iepirkšanas situācija uz ceļiem neuzlabosies. Pagaidām Valsts policijas pakļautībā strādā četri fotoradari visā Latvijā, turklāt tie nolietojas, jo darbojas jau kopš 2008. gada. Gadās, ka kāds fotoradars iziet no ierindas, un tad laiks jāvelta tā remontam.

Šogad fotoradari ir fiksējuši gandrīz 3,5 tūkstošus pārkāpumu, vēl gandrīz 80 tūkstošu protokolu par pārsniegto ātrumu sastādījuši ceļu policisti.

Uz Latvijas ceļiem bojā gājušo skaits šogad ir par 20% lielāks nekā pērn.

Plašāk par šo tematu – video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl