Fotoradari kontrolēs OCTA un tehnisko apskati arī tad, ja autovadītājs ātrumu nepārsniedz

6 komentāri
Fotoradari kontrolēs OCTA un tehnisko apskati arī tad, ja autovadītājs ātrumu nepārsniedz
KASPARS KRAFTS, F64

Visi Latvijas fotoradari līdz novembra vidum strādās īpašā režīmā, kontrolējot, vai automašīnām ir OCTA un derīga tehniskā apskate. Šos datus fotoradari fiksēs arī tad, ja autovadītājs ātrumu nepārsniedz.

Par pārkāpumiem informēs tāpat, kā par ātruma pārsniegšanu – autovadītāji saņems vēstules. Šobrīd sods par piedalīšanos ceļu satiksmē bez savlaicīgi veiktas tehniskās apskates ir no 55 eiro līdz 120 eiro un divi soda uzskaites punkti, savukārt par piedalīšanos ceļu satiksmē bez derīgas OCTA – no 85 eiro līdz 120 eiro un arī divi soda punkti.

Paredzams, ka nākotnē visus stacionāros fotoradarus varētu pielāgot OCTA un tehniskās apskates kontrolei visā transporta plūsmā, neatkarīgi no transportlīdzekļu braukšanas ātruma.

“Tur ir jautājumi protams tehniskie, lai to varētu atrisināt, jo dažviet tā automobiļu plūsma ir ļoti liela, un tīri tehniski tas nav iespējams. Bet dažviet to varētu darīt arī ikdienā. Tā kā tas ir tikai laika jautājums, ka ieradīsim ka kontrilē tehnisko apskati un OCTA pat tad, ja mēs kā gliemezis lienam gar fotoradaru,” saka Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins.

Kampaņa notiek jau otro gadu pēc kārtas. Pērn tās laikā novērots, ka liela daļa autovadītāju bez OCTA un tehniskās apskates cenšas pārvietoties pa maziem ceļiem. Tur pārkāpēju skaits ir apmēram divas reizes lielāks. Tāpēc tiek domāts, kā pastiprināt kontroli arī ārpus lieliem ceļiem.

6 komentāri