Komentāri
Fotoradari fiksējuši jau 1013 ātruma pārkāpumu; rekords – 167 km/h
FOTO: LETA

Jau aptuveni mēnesi uz Latvijas ceļiem darbojas deviņi stacionārie fotoradari. Šodien policija atskaitījās, cik pārkāpumu fiksēti, kāds bijis lielākais ātruma pārkāpums un kādu marku automašīnu vadītāji visbiežāk brauc ātrāk par atļauto ātrumu.

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) informē, ka tuvākajā laikā radaru skaitu uz ceļiem papildinās, un tie būs izvietoti ne tikai Rīgas tuvumā kā tagad, bet arī citās Latvijas vietās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

1013 pārkāpumu mēneša laikā, 4 gadījumos braukuši ar 140 km/h kilometriem stundā, rekordists 167 kilometri stundā.

Ātruma pārkāpējam rekordistam ir izrakstīta soda kvīts – 120 eiro apmērā. Absolūti lielākā daļa šoferu atļauto braukšanas ātrumu pārsnieguši par aptuveni 20 kilometriem stundā.

Par šādu pārkāpumu tiek izrakstīta soda kvīts 30 eiro apmērā. Policija atgādina, ka par fotoradaru fiksētajiem pārkāpumiem tiek piemērots minimālais naudas sods.

Valsts policijas priekšnieka vietnieks Normunds Krapsis norāda, ka visvairāk pārkāpj BMW, Opel un Volkswagen vadītāji.

Kopējā summa, kuru veido fotoradaru fiksētie pārkāpumi, ir aptuveni 40 tūkstoši eiro. Policijā pieļauj, ka vairums no autovadītājiem sodu samaksās, veicot tehnisko apskati savam spēkratam.

Savukārt ceļu satiksmes drošības direkcijā informē, ka vietās, kur uzstādīti stacionārie radari, vidējais transporta plūsmas ātrums ir samazinājies. Šogad plānots uzstādīt vēl 24 radarus.

CSDD norāda, ka triju gadu laikā vietās, kur paredzēts uzstādīt ātruma mērierīces, notikuši 495 ceļu satiksmes negadījumi, cietuši 135 cilvēki, bet bojā gājuši astoņi.

Tiek lēsts, ka naudas izteiksmē valstij tādējādi nodarīti vairāk nekā četru miljonu eiro zaudējumi.

Lasi vēl