Fotoradara dedzinātājiem draud līdz pat 10 gadiem ilgs cietumsods

31 komentārs

No ļaundariem cietis nu jau kārtējais fotoradars. Naktī uz pirmdienu aizdedzināts viens no galvaspilsētas fotoradariem Brīvības gatvē. Policija par notikušo sākusi kriminālprocesu, bet Ceļu satiksmes un drošības direkcija (CSDD) apgalvo, ka ātruma pārkāpēju prieki būs īsi.

Līdz šim ātruma pārkāpējus Brīvības gatvē fiksēja viens no galvaspilsētā izvietotajiem fotoradariem. Taču kāds radaru aizdedzināja, un liesmas to pilnībā nopostījušas.

Otrdien par notikušo liecina vien apkvēpis fotoradara stabs un izdegusī zāle ap to, jo sadegušais radars jau noņemts. Trīs gadu laikā šis ir jau septītais foforadars, kas cietis no vandaļiem – visbiežāk tieši dedzinātājiem. Iepriekš tas noticis Jūrmalā, Jelgavā, Mārupes novadā, Ogrē un nu arī Rīgā.

Valsts policijas Teikas iecirkņa kriminālpolicijas nodaļas priekšnieka vietnieks Mihails Vrubļevskis norāda: “Ugunsdzēsēji saņēma izsaukumu, pēc septiņām minūtēm viņi ieradās notikuma vietā. Dega fotoradars, to nodzēsa. Pēc tam atbrauca policijas darbinieki, konstatēja, ka tiešām fotoradars tika ļaunprātīgi dedzināts, ap fotoradaru ir saliktas lietotas automašīnu riepas, iespējams, aplietas ar kaut kādu degšķidrumu.”

Līdzīga metode izmantota arī citos fotoradaru dedzināšanas gadījumos – aizdedzinātas ap fotoradara pamatni saliktas automašīnu riepas. Par noziegumu vainīgajam tagad draud cietumsods līdz pat 10 gadiem. Fotoradaru īpašnieks ir  CSDD, un tā šobrīd zaudējumus vēl tikai aprēķina, taču visi Latvijā esošie fotoradari ir apdrošināti.

“Mēs šobrīd apzinām tos radītos bojājumus, kas ir saistīti gan ar pašu iekārtu, gan arī infrastruktūru. Visi stacionārie fotoradari, arī šis, ir apdrošināts, līdz ar to zaudējumi tiks segti no apdrošinātāju līdzekļiem. Šobrīd grūti pateikt, kādi ir zaudējumi. Pati iekārta maksā 49 000 eiro, kā arī, protams, infrastruktūras izveidošana,” skaidro CSDD pārstāve Ieva Bērziņa.

Radars Brīvības gatvē līdz šim bijis viens no ražīgākajiem Rīgā. Piemēram, pērn pirmajos 10 mēnešos tas fiksēja vairāk nekā 13 000 ātruma pārkāpēju, kuriem izrakstītas soda kvītis par gandrīz pusmiljonu eiro. CSDD gan uzsver, ka jāapbēdina tie, kuri par notikušo uzgavilē, jo jaunu fotoradaru bojātā vietā uzstādīts jau tuvākajā laikā.

31 komentārs

Aktuālie Zebras un Auto ziņu video

"Rīgas satiksme" ievieš ar telefonu skenējamas QR kodu biļetes

"Zebra" pēta jauno veloceliņu radīto haosu Duntes ielā

"Zebra": Bruņinieku ielā jauns risinājums velobraucējiem - ar ko jārēķinās satiksmes dalībniekiem?

Leģendām apvītais "RAF" autovilciens - no Maskavas olimpiādes līdz restaurācijai un Rīgas Motormuzejam

"Zebra": Kaut kā ir jātiek galā ar kreisajiem pagriezieniem!

Latvijas pašvaldību tilti - bumba ar laika degli

"Zebra" testē: kā ir braukt ar elektrisko velosipēdu, un kādām vajadzībām tas piemērots?

Daudzie ūdens ceļi Rīgā tiek maz izmantoti; studenti veido laivu koplietošanas platformu

"Zebras" padomi drošākai braukšanai ar auto rudenī

“Ceļš nav spēle. Kļūdas nepiedod!” Uzsākta jauna kampaņa saistībā ar neapdomīgu braukšanu

"Zebra" pēta, kāpēc Jūrmalas šoseja kļuvusi bīstama

"Zebra" stāsta par Rīgas Motormuzeja krājumā nonākušo pasaulē vecāko "RAF" mikroautobusu