FOTO: šiem puišiem asiņu vietā tek benzīns!

8 komentāri
FOTO: šiem puišiem asiņu vietā tek benzīns!
FOTO: DDM Garāž

Apbrīnojams entuziasms un pacietība – vairāku puišu grupa, kurus interesē viss, kas saistīts ar automašīnām, nodarbojas ar vecu, sarūsējušu automašīnu restaurēšanu.

”DDM garāža ir domubiedru apvienība, kuriem sirdīs ir auto, un asiņu vietā plūst benzīns. Ar auto būvniecību aizraujamies jau vairākus gadus no bērnības, pārsvarā bāzējamies Rīgas rajonā, Dzilnuciemā. Nu jau esam paliels pulciņš, kuru mērķis ir radīt skaistas, individuālas, tehniski spēcīgas automašīnas. Nešķirojam ne auto markas, ne sabiedrības iedomas par dažādiem modeļiem. Mūsu autoparkā ietilpst gan Honda, BMW, VAZ, Opel, gan citas automašīnas,” tā par sevi portālam Skaties.lv atklāj paši entuziasti.

”Runājot par Žiguļa projektu, idejas autors ir Toms Klāvs. Pirms gada studējot Rīgas Tehniskajā koledžā, sākām veidot plānus kvalifikācijas darba izstrādei beidzot studijas. Toms pasvieda ideju, ka vajadzētu būvēt sporta automobili uz VaZ markas automašīnas bāzes. Bijām trīs cilvēki jau tajā brīdi no esošās DDM saimes- es, Toms, Kristaps, bet, saprotot darba apjomus, piesaistījām vēl trīs studentus Sandi, Andri un Klāvu, kurus jau arī šobrīd varu saukt par DDM locekļiem.”

”Darbus sākām ar automašīnas Vaz 21063 iegādi un pilnīgu automašīnas izjaukšanu. Tam sekoja pamatīga virsbūves metināšana. No jaunām virsbūves detaļām izmantotas tika abu sliekšņu remontkomplekti un viens priekšējais spārns, viss pārējais izgatavots no rokas, ieskaitot priekšējo spoileri un bagāžnieka spoileri. Automašīna sagatavota krāsošanai un nokrāsota pēc oriģinālā Vaz krāsas toņa, kas, protams, arī viss izdarīts pašu spēkiem,” stāsta automašīnu restauratori.

Foto

”Automašīna aprīkota arī ar drošības karkasu, sporta krēslu un jostām. Virsbūve ir maksimāli pieļaujami atvieglināta. Ritošā daļa un bremžu sistēma ir pilnībā restaurēta un ar dažādiem uzlabojumiem, kas ļauj sasniegt labāku sniegumu trasē. Automobiļa motors ir piedzīvojis nopietnu pārbūvi un ir perfektā gatavībā parādīt ļoti jaudīgu sniegumu. Visa automobiļa elektrosistēma ir no nulles pārvilkta un ir drošāka un ekonomiskāka, salīdzinot ar oriģinālo. Auto riteņu diski arī pašu darbs, tie ir paplašināti līdz 8 collu platumam, R13 izmērs. Automašīnai, kopīgi apsverot dažādas idejas, grafiskais dizains veidots patriotiskā stilā, izmantojot latviešu rakstus valsts karoga krāsās.”

Darbs tika paveikts aptuveni piecu mēnešu laikā, strādājot darbadienu vakaros un brīvdienās. Šobrīd auto glabājas Rīgas Tehniskās koledžas telpās.

”Vēl, protams, paldies jāsaka ļoti daudz cilvēkiem no DDM un ne tikai, kas ir palīdzējuši, kā vien varējuši, lai nonāktu pie šāda iznākuma,” stāsta DDM garāž pārstāvis Agris Maļauckis.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl