2 komentāri
FOTO: iegaumē, šādas izmaiņas turpmāk attieksies uz autovadītājiem un riteņbraucējiem
FOTO: Valsts policija

Šodien stāsies spēkā jaunie Ceļu satiksmes noteikumi un to mērķis ir uzlabot ceļu satiksmes drošību, īpašu uzmanību pievēršot mazaizsargātajiem satiksmes dalībniekiem.

Ieviestas arī jaunas, satiksmes drošības uzlabošanai nepieciešamas normas,  informē Ceļu satiksmes un drošības direkcijā (CSDD).

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Apstāšanās un stāvēšana

Jaunajā gadā arī jaunumi transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšanas kārtībā – drīkstēs nedaudz tālāk no krustojumiem (nekā ierasts). Atceramies arī par gājēju un velo ceļiem!

Nolūkā uzlabot krustojumu pārredzamību un padarīt vienkāršāku to šķērsošanu būs aizliegta transportlīdzekļu stāvēšana un apstāšanās krustojumos, tostarp apļveida krustojumos un tuvāk par pieciem metriem no krustojuma robežas.

FOTO: Valsts policija

FOTO: Valsts policija

Apdzīvotas vietas sākums un beigas

Vēl vecajā gadā par jaunajiem Ceļu satiksmes noteikumiem: apdzīvotas vietas sākums un beigas. Jaunums: ceļa zīme “tornīši”

Piemēram, zīmes, kas apzīmē apdzīvotu vietu sākumu un beigas. Līdztekus jau esošajām ceļa zīmēm – melns uzraksts uz balta fona – apdzīvotas vietas beigas un sākumu varēs apzīmēt arī ar melnu ēku kontūrām uz balta fona.

FOTO: Valsts policija

FOTO: Valsts policija

Satiksmes organizēšana, ātrums, bērnu pārvadāšana

Nolūkā uzlabot kopējo ceļu satiksmes drošību noteikumi arī paredz, ka atļautais maksimālais braukšanas ātrums uz grants ceļiem ir par desmit kilometriem stundā (km/h) mazāks nekā līdz šim – 80 km/h. Aizliegts izmainīt, aizsegt, pārklāt ar aizsargmateriāliem vai citā veidā apslēpt transportlīdzekļu numura zīmes.

Tāpat ieviesta zīme, kas informē un aicina ceļa remonta laikā ievērot “rāvējslēdzēja” principu.

FOTO: Valsts policija

FOTO: Valsts policija

No jaunā gada būs precīzāk noteikta atļautā velosipēdu atrašanās vieta satiksmē: braukšana ar velosipēdiem atļauta pa tiem paredzēto infrastruktūru, piemēram, pa velojoslu. Ja šīs infrastruktūras nav vai tā attālināta no ceļa, velosipēdistiem jābrauc pa brauktuvi. Braukšana ar velosipēdu pa ietvi atļauta kā izņēmuma gadījums, ja braukšana pa brauktuvi, ņemot vērā ceļu satiksmes intensitāti, ceļa un meteoroloģiskos apstākļus nav iespējama, ir apgrūtināta vai bīstama.

Gājējiem uz ietves ir priekšroka, un velosipēdistiem jāizvēlas braukšanas ātrums, kas neapdraud un netraucē gājējus. Braukšana pa ietvi jebkurā gadījumā atļauta bērniem līdz 12 gadu vecumam un viņu pavadītājiem.

Ar velosipēdiem atļauts braukt pa sabiedriskā transporta joslām, ja uzstādīta attiecīgā papildzīme. Tāpat paredzēts, ka, nenokāpjot no velosipēda, ir atļauts šķērsot brauktuvi pa ietves vai nomales iedomāto turpinājumu, kā arī, netraucējot gājējus un gājēju ātrumu, pa gājēju pārejām – gan pa tādām, kas aprīkotas ar luksoforu, gan pa neregulējamām.

Pirms brauktuves šķērsošanas velosipēdistam savlaicīgi jāsamazina ātrums un nepieciešamības gadījumā – jāaptur braucamais un jāpārliecinās par drošību.

TOP komentāri

 • riteņbraucēja
  +1 +1 0

  riteņbraucēja

  FOTO: iegaumē, šādas izmaiņas turpmāk attieksies uz autovadītājiem un rikteņbraucējiem.
  Kas ir "rikteņbraucēji" ?????
 • Sarma
  +1 +1 0

  Sarma

  Vēl jau vajadzēja speciāli priekš inkasāciju mašīnām izdomāt stāvēšanas zīmi, it sevišķi Jēkabpilī,jo šie cilvēki tiešām ir galvā invalīdi,jo parasti auto stāv invalīdu stāvvietās!!! Un tas esot viņiem atļauts!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl