FOTO: Ceļu policija tiek pie jaunām Opel automašīnām

1 komentārs
FOTO: Ceļu policija tiek pie jaunām Opel automašīnām
Foto: Uldis Āboliņš, LNT Ziņas

Ceļu policisti pirmdien beidzot ieguvuši 40 jaunas un mūsdienīgi aprīkotas pilnpiedziņas automašīnas. Tas gan ir piecas reizes mazāk nekā vispār būtu nepieciešams apmierinošai autobāzei. Tā ir tik ļoti novecojusi, ka 40% no visiem policijas spēkratiem būtu uzreiz jānoraksta, jo to nobraukums sen kā pārsniedzis pieļaujamos 250 tūkstošus kilometrus.

Šodien prezentēto policijas transportlīdzekļu jauda būs pietiekoši spēcīga, lai sekmīgi dzītos pēc likumpārkāpējiem, kuri izlēmuši mukt no policistiem. Pēc iekšlietu ministra Riharda Kozlovska teiktā, līdz šim tiešām ir bijuši apkaunojoši gadījumi, kad policijas spēkrati nespēj panākt likuma pārkāpējus un viņi aizmūk nesodīti.

Valsts Policijas priekšnieks Ints Ķuzis uzsvēra, ka 40 jaunu policijas auto parādīšanās uz ceļiem uzlabos kopējo drošības situāciju, jo policisti tagad vēl biežāk būs redzami patruļās: ”Sākotnēji tā tiks izmantotas Eiropas politiskās elites eskortēšanai pa pilsētu Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības padomē laikā. Tikai pēc tam mašīnas pastāvīgi norīkos uz ceļiem ikdienas patruļu un reidu veikšanai.”

Starp tehnoloģiskajiem jauninājumiem ceļu policisti priecājas par gaismas paneļiem uz auto aizmugurēm tekstuālas informācijas pārraidīšanai astē braucošajiem šoferiem. Tāpat policisti darbā izmantos planšetdatorus.

Rihards Kozlovskis, Iekšlietu ministrs: ”Automašīnu priekšā ir videokameras, kas nepārtraukti filmē uz ceļa notiekošo un video pieejams automātiski arī planšetdatorā. Ar to varēs pieiet pie vadītāja un digitāli uzrādīt, kā viņš ir braucis, kas ir bijis viņa pārkāpums. Otrā lieta ir printeris, ar ko ir aprīkota mašīnas. Tas nozīmē, ka protokolus varēs izdrukāt digitāli. Nebūs vairs ar roku jāraksta, līdz ar to viņš būs palicis datorā”.

Automašīnu tūkums Valsts Policijā joprojām gan esot akūts, jo vēl būtu nepieciešami 200 jaunu transporta līdzekļu. Vienlaicīgi ar 40 jauno Opel Insignia iegādi, Valsts Policija bija plānojusi patruļās uz ceļiem norīkot ar 20 jaunus motociklus, taču motociklu iepirkumu konkurss noslēdzies nesekmīgi – divi uzņēmumi sūdzējušies Iepirkumu Uzraudzības birojam.

 

1 komentārs