Foto: 80 gadus vecais tilts Rendā pār Abavu ieguvis jaunu spozmi

0 Komentāru
Foto: 80 gadus vecais tilts Rendā pār Abavu ieguvis jaunu spozmi
LVC

Rendā atklāts pārbūvētais tilts pār Abavu uz autoceļa Talsi–Stende–Kuldīga.

Kā informē VAS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) Komunikācijas daļa, šogad tiltam arī ir apritējuši 80 gadi.

Tilta pārbūvi veica SIA “Tilts”, un darbu līgumcena ir 954 500 eiro (ar PVN). Būvdarbu laikā ir pastiprinātas tilta sijas, izbūvēta jauna brauktuves konstrukcija, atjaunota hidroizolācija un segums, kā arī uzbēruma nostiprinājumi. Tilts ieguvis jaunu apgaismojumu un ietvi, kā arī drošības barjeras. Pēc pārbūves tilts ir kļuvis par gandrīz metru platāks – tas ir 62,5 metrus garš un brauktuves platums tagad ir septiņi metri.

Tā kā tiltam tika veikta pastiprināšana uzstādot papildu stiegrojumu sijām, būvdarbu laikā tika uzstādīti arī 16 sprieguma mērītāji un pārbaudes ar slodzi laikā tika izmērīti faktiskie spriegumi konstrukcijās.

Turpmāk, piesaistot Rīgas Tehniskās universitātes speciālistus, paredzēts veikt mērījumus tilta ekspluatācijas laikā, gadījumos, kad pār tiltu pārvietosies smagsvaru slodzes.

Savulaik pie Rendas bija plostu pārceltuve, ko vēlāk nomainījis koka tilts. No 1936. līdz 1938. gadam koka tilta vietā izbūvēts betona tilts. Tilta būvniecībai nepieciešamais cements tolaik tika vests no Zviedrijas, bet pārējie izejmateriāli bija vietējas izcelsmes. Kopš tilta būvniecības apjomīgi remontdarbi tam nav veikti, vien pāris reizes atjaunots brauktuves segums. Taču tilta ekspluatācijas rezultātā bija bojāti siju gali. Arī tilta nestspēja bija prasībām nepietiekama, bet brauktuves platums bija kļuvis mūsdienām par šauru.

Tilta atklāšanā piedalījās LVC valdes priekšsēdētājs Jānis Lange, SIA “Tilts” valdes loceklis un Būvniecības departamenta direktors Artjoms Gridņevs un Rendas pagasta pārvaldes vadītāja Kristīne Kuzmina.

0 Komentāru