“Fiksēsim visu, ko ar aci var redzēt!” Policija gandarīta par jauno auto

6 komentāri
“Fiksēsim visu, ko ar aci var redzēt!” Policija gandarīta par jauno auto
ZANE BITERE, LETA

Uz Latvijas autoceļiem darbu sākusi jaunā Ceļu policijas automašīna, kas aprīkota ar četrām kamerām – tās ļauj fiksēt pilnīgi visu apkārt notiekošo. Policistam pat no auto nav jāizkāpj, lai noformētu protokolu. 

TV3 Ziņas devās īsā reidā pa pustukšo Rīgu darba dienas vidū, – auto plūsma minimāla, bet pārkāpēju ļoti daudz. Aptuveni 10 minūšu laikā pieķerti trīs šoferi, kuri to nemaz nenojauš, līdz brīdim, kad pastkastītē saņems protokolu par soda naudu. Runāšana pa telefonu, braukšana bez tehniskās apskates un bez apdrošināšanas.

Kamera fiksē pārkāpumu, savukārt sistēma paredz iespēju no video materiāla izņemt kadru un izgriezt numura zīmes attēlus, un izmantot tos protokola noformēšanai. Sistēma pati atpazīst numuru, pārbauda caur datu bāzēm. Ja nav tehniskās apskates vai apdrošināšanas, informācija nonāk datubāzē ar fotogrāfijām un visu pārējo.

Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Artis Velšs norāda: “Pārkāpumu klāsts, ko ikdienā fiksēsim, ir viss, ko ar aci var redzēt.”

Policija rēķinās, ka varētu būt šoferi, kas par protokolu būs nepatīkami pārsteigti, un mēģinās sodu pārsūdzēt, taču sistēma rūpīgi pārbaudīta, un auto ielās notiekošo fiksē ne pirmo dienu.

“Kā jebkura jauna sistēma, tā bija jātestē. Tika testēta, veiktas iepirkuma procedūras. Ar šodienu esam gatavi praksē izmantot. Pārkāpēju ir daudz. Sāks saņemt sodus, un sistēma līdzīga kā ar fotoradaru – auto īpašnieks saņems soda protokolu,” skaidro Velšs.

Policija plāno aprīkot vēl divus auto ar 360 grādu kamerām, tam valdība piešķīrusi līdzekļus. Velšs pauž pārliecību: kur vien iespējams satiksmes uzraudzībā cilvēks jāaizstāj ar tehniku, un jaunais soda automobilis ir spilgts piemērs, cik efektīvas var būt mūsdienu tehnoloģijas.

6 komentāri