5 komentāri

Šogad būtiski pieaudzis automašīnu sadursmju skaits ar dzīvniekiem un it īpaši meža zvēriem. Daudzi autovadītāji pēc šādiem negadījumiem neinformē policiju, kā to paredz likums.

Sadursmes ar dzīvniekiem var būt īpaši nepatīkamas un bīstamas, it sevišķi gadījumos, kad uz ceļa izskrien kāds liela izmēra dzīvnieks. Salīdzinot šo gadu ar to pašu periodu 2016. gadā, var redzēt, ka reģistrēto sadursmju skaits ir pieaudzis par vairāk nekā simts negadījumiem. Pagājušajā gadā šajā laikā bija 404 satiksmes negadījumi, bet šogad jau ir reģistrētas 528 sadursmes ar dzīvniekiem, kurās arī cietuši 64 cilvēki.

LNT uzrunātie autovadītāji atzīst, ka sadursmes ar dzīvniekiem notiek bieži. Vai nu paši braucot ir piedzīvojuši sadursmi ar kādu meža zvēru, vai arī pazīst kādu, kurš ir nonācis tādā negadījumā.

Vilnis
autovadītājs

Ir pāris stirnas, viens briedis. Vienu reizi vispār neko nedarīju, jo viņš aizskrēja.

Annija
autovadītāja

Krustmātei bija avārija ar divām stirnām, katra uz sava sāna, un cik zinu nezvanīja nevienam un brauca prom.

Taču neatkarīgi no tā, ka sadursmes ar zvēriem nav retums, liela daļa autovadītāju nezina, kā rīkoties pēc tāda negadījuma. Par to liecina arī apdrošinātāju statistika, kas uzrāda vidēji 1500 sadursmju gada laikā, tas ir trīskārt lielāks skaits nekā reģistrēts Valsts policijā.

Annija
autovadītāja

Es noteikti neko nedarītu, brauktu projām, es nevāktu un nezvanītu nevienam, jo nezinu, kam zvanīt.

Ansis
autovadītājs

Dzirdēju, ka radio reklamēja konkrētu numuriņu, diezgan īsu, bet nepateikšu precīzi, bet zvanītu uz to numuriņu, bet diemžēl nepateikšu numuriņu.

Vilnis
autovadītājs

Vai nu jāizsauc policija, vai nu jāvēršas pie medību kolektīva tuvākā. Kā lai atrod medniekus? Domāju, ka jāpazīst.

Sadursmi ar dzīvniekiem daļa autovadītāju pat uztver kā medību paveidu un notriekto meža zvēru pēc negadījuma piesavinās. Taču tas ir kategoriski aizliegts. Notriekto dzīvnieku nekādā gadījumā nevar uzskatīt par savām bezmaksas vakariņām. Dzīvnieks ir jānoņem no brauktuves, nost no ceļa, lai netraucē un jāatstāj turpat notikuma vietā.

Satiksmes uzraudzības biroja priekšniece norāda, ka pats galvenais, kas autovadītājiem pēc satiksmes negadījuma ir jāizdara, – jāpiezvana uz 110.

Vineta Mistre
Valsts policijas Satiksmes uzraudzības un koordinācijas biroja priekšniece

Vienīgais, kas cilvēkam jādara, ir jāinformē Valsts policija, un tad jārīkojas saskaņā ar Valsts policijas darbinieka norādījumiem.

Pārējās formalitātes veiks policijas darbinieks – gan paziņos Valsts meža dienestam, gan arī reģistrēs negadījumu. Taču vislabāk jau laikus izvairīties no negadījumiem. Tie parasti notiek agrās rīta stundās vai vēlu vakarā, kad it sevišķi mežainos apvidos ir ieteicams braukt daudz uzmanīgāk.

TOP komentāri

 • No Lanceniekiem.
  +7 +7 0

  No Lanceniekiem.

  Paziņo policijai,masīnu taisi pa savu naudu(ja nav kasko),apdrošināšanas bonus malus klase nokritīs un būs tev dārgāka apdrošināšana...
  Cietējs tāpat būs vadītājs. Ja nepaziņosi un veiksmīgi tiksi līdz mājām,tad tikai mašīnu būs jataisa un apdrošināšanas cena nekāps un bonus malus klase nekritīs...
  Likums domāts lai vairāk ķakarētu cilvēku ,nevis tam palīdzētu!
 • dumikis
  +6 +5 -1

  dumikis

  labi pazinosim kas notiek talak??? meza dienests savac dzivnieku bet tev ka mulkitim jaremonte sava masina par saviem lidzekliem??? kur logika.meza dienestam ari ir jaatbild par saviem dzivniekiem vai janorobezo no cela.ja viniem naktos maksat par dzivnieku nodaritajiem zaudejumiem tad statistika butu bediga.
 • Putins
  +2 +2 0

  Putins

  Turjau tā lieta,sadursme ar dzīvnieku neskaitās satiksmea negadijums,octu nedabusi,tikai kasko ja tada ir.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl