Elektroskrejriteņu normatīvais regulējums būs nākamgad; līdz tam aicina paļauties uz veselo saprātu

Pievienot komentāru

Sākoties jaunajam mācību gadam, policija un CSDD aicina būt īpaši uzmanīgiem satiksmē. Pēc vasaras brīvlaika pilsētās atgriezušies skolēni. Pamatīgs izaicinājums satiksmes drošībai ir arvien augošais elektrisko skrejriteņu popularitātes vilnis. Ar tiem iespēju robežās jāpārvietojas pa veloceliņiem, bet konkrēti normatīvie akti un likumi varētu tikt pieņemti tikai nākamgad.

Sākoties jaunajam mācību gadam, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) izplatījis aicinājumu vecākiem pārrunāt ar bērniem drošu pārvietošanos ar elektriskajiem skrejriteņiem. Ministrs to rosina saistībā ar elektrisko skrejriteņu izmantošanas popularitātes pieaugumu bērnu un jauniešu vidū.

Atbildīgo iestāžu kabinetos vēl tikai top normatīvais regulējums elektrisko skrejriteņu izmantošanai. “Primāri ir vēlams pārvietoties pa velo infrastruktūru. Padomāt par drošību. Ķiveri, cimdiem, ceļu un elkoņu aizsargiem, kas var palīdzēt kritiena gadījumā. Vērtēt bīstamības, gājēji uz ietves – samazināt ātrumu, vārtrūmes, arī samazināt ātrumu,” norāda CSDD pārstāvis Juris Teteris.

Šonedēļ CSDD kopā ar Satiksmes ministrijas pārstāvjiem īpašā domnīcā diskutēs par regulējumu. “Domājams, ka nākamgad būs konkrētāks regulējums attiecībā uz elektroskūteriem. Uz šo brīdi lielais ieteikums ir rīkoties pēc veselā saprāta,” pauž Teteris.

Saistībā ar skolas gada sākumu pastiprinātu uzmanību skolu un bērnudārzu apkārtnei pievērsīs policija. “Pie izglītības iestādēm vēlamais ātrums ir 20-30 km/h. Ļoti uzmanīgiem jābūt pie gājēju pārējām, pieturām, kur pieplūdums ar cilvēkiem,” norāda Valsts policijas pārstāvis Helmuts Staško.

Policija secina, ka šis rīts uz ceļiem gan aizvadīts mierīgi, tiesa gan, ar pamatīgiem sastrēgumiem.