Ekspertu padomi: Ka veiksmīgi pirkt un pārdot automašīnu?

Komentāri
Ekspertu padomi: Ka veiksmīgi pirkt un pārdot automašīnu?
FOTO: SCANPIX

Sākoties jaunajai rudens sezonai, ”Discovery Channel” Latvijas skatītājiem piedāvās jaunākās skatītāju jau iecienītā raidījuma ”Wheeler dealers” (”Auto tirgotāji”) epizodes. Raidījuma vadītājs, pieredzējušais automašīnu tirgotājs ar vairāk nekā 30 gadu pieredzi Maiks Brīvers (Mike Brewer), iepazīstinās ar jaunākajām tendencēm automašīnu tirgū un sniegs padomus, kā pēc iespējas veiksmīgāk restaurēt un pārdot auto.  

Raidījuma ”Wheeler dealers” veidotāji iegādājas savu laiku nokalpojušas, bet klasiskas un vērtīgas automašīnas, un restaurē tās, lai pārdotu tālāk par daudz augstāku cenu. “Cilvēki aizvien vairāk iegulda savas finanses taustāmās lietās – nekustamajos īpašumos, automašīnās un dārglietās, tādēļ arī automobiļu vērtība pieaug,” nozari raksturo automašīnu eksperts M.Brīvers.

Salīdzinot ar klasiskajiem automobiļiem, kuru ražotāji daudz uzmanības pievērsa dizainam, mūsdienu automašīnas kļuvušas daudz praktiskākas, uzskata M.Brīvers. ”Es nedomāju, ka pēc 30 vai 40 gadiem piedzīvosim to nostalģiju, kas mūs pārņem šobrīd, skatoties, piemēram, uz 50. un 60. gadu automobiļiem.

Liela daļa auto ražotāju koncentrējas uz praktiskumu nevis dizainu. Neraugoties uz to, mūsdienu automobiļi ir tehnoloģiski ļoti augstu attīstīti. Konkurence starp ražotājiem ir ļoti sīva, kā rezultātā ieguvējs ir patērētājs.

Pirms desmit gadiem, mēs nebūtu varējuši iegādāties ģimenes auto ar gaisa kondicionieri, gaisa spilveniem, navigācijas sistēmu, vieglmetāla diskiem un elektriskajiem spoguļiem. Šodien tās visas ir pašsaprotamas lietas.”

Iegādājoties lietotas automašīnas, viņš iesaka izvēlēties jaunākus modeļus. ”No ASV ražotājiem es dodu priekšroku ”Ford” automobiļiem, savukārt no Eiropas pārsvarā izvēlos ”Volkswagen” un zem tā ietilpstošos zīmolus: ”Volkswagen”, ”Audi”, ”Seat”, ”Škoda”.

Arī Āzijas automobiļu tirgus pēdējo desmit gadu laikā ir veicis lielu lēcienu kvalitātes ziņā, piedāvājot kvalitāti par saprātīgu cenu, piemēram, Kia automašīnas.”

Raidījuma jaunajā sezonā tā veidotāji skatītājiem piedāvās ieskatīties gan klasisku automašīnu atjaunošanas procesā, restaurējot Lincoln Continental, gan seno spēkratu atjaunošanā, kā arī mūsdienu auto uzlabošanā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl