Komentāri

Sākot no 15. aprīļa, Rīgas ielās pirmo reizi norisinās sociāls eksperiments Cieņas velopatruļas, kurās tiek fiksēti agresīvi un pārgalvīgi velobraucēji. Pirmajā akcijas dienā noskaidrots, ka Rīgas velobraucēji ne pārāk cītīgi ievēro ceļu satiksmes noteikumus.

Noskaidrots, ka velobraucēji Rīgā neievēro luksofora gaismas signālus, nereti brauc ar austiņām, kas tāpat nereti krustojumus nekorekti, kā arī maina savu atrašanās vietu no ietves uz ceļa braucamo daļu un otrādi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Cieņas velopatruļu laikā, līdz pat aprīļa beigām, policijas darbinieki, kuri ikdienā arī aktīvi pārvietojas ar velosipēdiem, veiks velobraucēju uzvedības mērījumu: fiksējot pārgalvīgos un agresīvos braucējus, kā arī uzslavējot cieņpilnākos satiksmes dalībniekus. Patruļu rezultātā tiks apkopota informācija par populārākajām situācijām, kas ik sezonu izraisa spriedzi starp aktīvākajām satiksmes dalībnieku grupām.

”Pieredze rāda, ka diemžēl dažu atsevišķu velobraucēju attieksme un pārgalvība ik gadu rada papildus spriedzi uz ceļa un konfliktsituācijas ar pārējiem satiksmes dalībniekiem. Tas rezultējas arī ceļu satiksmes negadījumu statistikā,” informē CSDD pārstāvji.

Valsts policijas fiksēto ceļu satiksmes negadījumu skaits ar cietušajiem, kuros iesaistīti velosipēdisti un gājēji, pēdējo piecu gadu laikā ir dubultojies. Savukārt šā gada pirmajos trīs mēnešos bojā gājuši jau trīs, bet cietis 41 velobraucējs.
Salīdzinājumā ar pērnā gada sākumu cietušo velobraucēju skaits ir audzis par gandrīz 16%. Jāpiebilst, ka pēc Latvijas Riteņbraucēju apvienības apkopotās informācijas, pērn par 17% pieaugusi arī velokustība Rīgā.

Plašāk par šo tematu uzzini 15. aprīlī LNT Ziņās plkst. 20.00!

Lasi vēl