“Dusmīgs, toties dzīvs” – latviešu slavenības aicina ikvienu nesēsties pie stūres reibumā

0 Komentāru
“Dusmīgs, toties dzīvs” – latviešu slavenības aicina ikvienu nesēsties pie stūres reibumā
Ekrānšāviņš

Latvijas iedzīvotāji kļūst aizvien atbildīgāki, apstiprina Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) veiktais pētījums “Sabiedrības attieksme pret auto vadīšanu reibumā”, portālu Skaties.lv informē CSDD Sabiedrisko attiecību daļa.

Valstī visatbildīgākā sabiedrība ir Rīgā, kur 75% līdzcilvēku neļautu draugam braukt reibumā. Šogad kampaņas “Dusmīgs, toties dzīvs” ietvaros Latvijā pazīstamas personības no Rīgas atraktīvos video vēstījumos uzrunā savējos, aicinot ikvienu nesēsties pie stūres reibumā. Par rīdzinieku “sargiem” kļuvuši Latvijas radio personības Toms Grēviņš un Velga Vītola, aktrise Jekaterina Frolova un televīzijas seja Armands Simsons.

Pētījuma dati par visu Latvijas sabiedrību liecina, ka 73% iedzīvotāju atturētu iedzērušus draugus no sēšanās pie stūres, savukārt 18% aptaujāto atzīstas, ka viņi līdzcilvēku lēmumā tomēr neiejauktos.

Lai mudinātu cilvēkus uzņemties atbildību – pašam reibumā nebraukt un neļaut to darīt citiem, CSDD jau piekto gadu organizē kampaņu “Dusmīgs, toties dzīvs!”. Šogad kampaņā ir iesaistījušies Latvijā pazīstami mūziķi, aktieri, dīdžeji un citi viedokļu līderi, kuri aicina savus novadniekus lustīgi svinēt, bet vienlaikus arī atturēt jebkuru iereibušu cilvēku no sēšanās pie stūres reibumā. Tāpat CSDD sabiedrībai ar video klipa palīdzību rāda jaunus paņēmienus, kā neļaut draugiem sēsties iedzērušiem pie auto stūres.

Toms Grēviņš aicina rīdziniekus Jāņu vakarā izmantot taksometrus

Velga Vītola aicina rīdziniekus Jāņos auto atslēgas pakarināt uz naglas

Armands Simsons aicina mārupiešus Jāņos aizmirst par auto atslēgām

Jekaterina Frolova aicina rīdziniekus svinēt Jāņus, nesēžoties pie auto stūres reibumā

Valsts policijas (VP) apkopotie statistikas dati liecina, ka pērn, salīdzinot ar 2015. gadu, Rīgas reģionā ir samazinājies to pārkāpēju skaits, kuri vadījuši savu auto alkohola reibumā. Ja 2015. gadā Rīgas reģionā kopā VP nācies sastādīt 1576 protokolus par braukšanu reibumā, tad pērn šis skaits samazinājies līdz 1439. Būtiski, ka nemainīgi augsts ir satiksmē pieķerto iereibušo velosipēdu vai mopēdu vadītāju skaits; pērn pieķerti gandrīz divi tūkstoši riteņu braucēji.

0 Komentāru