Komentāri
Drošas braukšanas eksperts:  ziemā ir jābrauc lēnāk un jāuzmanās no melnā ledus
(Foto: LETA)

Iestājoties ziemai, svarīgi ir pielāgot savu braukšanas stilu laika apstākļiem – jābrauc ir lēnām un uzmanīgāk, skaidro drošas braukšanas eksperts Artūrs Priednieks.

Drošas braukšanas skolas apmācību direktors Artūrs Priednieks norāda, ka, pirmkārt, ir svarīgi sagatavot automobili ziemai. ”Tas, ka drīzumā iestāsies ziema, nav nekāds pārsteigums. Tāpēc ir svarīgi savlaicīgi padomāt par atbilstošām ziemas riepām, nomainīt nepieciešamos šķidrumus, logu tīrāmās birstītes.”

Otrkārt ir jāmaina savi braukšanas ieradumi. ”Mums ir jādod mazliet vairāk laika gan sev, gan citiem. Ziemas apstākļos mēs nedrīkstam braukt tikpat ātri kā gada siltajos mēnešos, jo ceļa segums var būt mitrs un slidens. Attiecīgi ikdienā tomēr mazliet jāsamazina ātrums,” skaidro eksperts, ”tāpat svarīgi ir atcerēties, ka kustības uz slidena ceļa nedrīkst būt asas, jo tās var izprovocēt slīdēšanu. Attiecīgi kustībām jābūt slaidām.”

Viņš arī norāda, ka viena no izplatītākajām kļūdām saslīdot ir pārlieku lielā stūrēšana. ”Šoferi sāk pārlieku grozīt stūri. Izslīdēšanas gadījumā tas nelīdz un pat pasliktināt situāciju. Ja sākas slīdēšana, ir mazliet jāiepauzē,” skaidro Priednieks.

Īpašu uzmanību eksperts aicina pievērst tam vai uz ceļa ir melnais ledus. ”Parasti tas ir uz tiltiem, blakus ūdenskrātuvēm. Nakts laikā to var viegli manīt, jo auto lukturu gaismas no tā atspīd. Tāpat var strauji nobremzēt un, ja panelī iedegās ABS signāluguntiņa, tad uz ceļa ir melnais ledus. Bet to drīkst darīt tikai gadījumā, ja ne priekšā, ne aizmugurē nav auto,” norāda eksperts.

Lai sagatavotos braukšanai ziemā, vislabāk ir doties uz auto braukšanas laukumu, kur nav satiksmes. ”Tur var pamēģināt paslidināties, savākt mašīnu pēc sānslīdes. Tas ļauj atcerēties pa vasaru aizmirsās ziemas braukšanas iemaņas,” iesaka drošas braukšanas eksperts.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl