Drīzumā varētu mainīties tas, kā fotoradari mēra braukšanas ātrumu

8 komentāri
Drīzumā varētu mainīties tas, kā fotoradari mēra braukšanas ātrumu
f64

Uz Latvijas ceļiem paredzēts ieviest jauninājumu, kas mērīs automašīnu vidējo braukšanas ātrumu starp diviem fotoradariem, vēsta portāls “db.lv”.

Kā raksta portāls, izteikti novērots, ka transportlīdzekļu vadītāji, tuvojoties fotoradaram, piebremzē, taču uzreiz aiz tā atkal palielina ātrumu.

Lai mazinātu šādu tendenci, paredzēts ieviest, ka gan pirmais, gan otrais radars fiksē brīdi, kad transportlīdzeklis pabrauc tam garām. Ņemot vērā attālumu starp šiem radariem, tiek aprēķināts vidējais ātrums, ar kādu tas ir pārvietojies šajā maršrutā.

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD), pieļauj, ka jauninājums Latvijā varētu tikt ieviests šogad. Pašlaik notiekot starpinstitūciju tehniskās sarunas, kurās tiek lemts, kas šīs iekārtas uzstādīs, par kādiem līdzekļiem tās tiks finansētas, kā arī apsvērti citi tehniski jautājumi.

Darba grupas strādā Satiksmes ministrijā, un tajās iesaistītas tādas institūcijas kā Latvijas Valsts ceļi, Valsts policija un CSDD.

Kā norāda portāls, Auto asociācijas eksperti DB izdotajam Auto žurnālam atzīst, ka autovadītājus ir nepieciešams uzraudzīt. Autovadītāji neesot disciplinēti, turklāt Latvijas autoparks ir novecojis, kā arī bīstams, un pārmērīga ātruma režīmā tas kļūst vēl bīstamāks.

Stacionāro fotoradaru karte

Jau vēstīts, ka šādas metodes jau izmantojot citviet Eiropas Savienībā. Fotoradari liek autovadītājiem samazināt ātrumu tikai nelielā posmā, taču vidējā ātruma mērīšana mazināšot braukšanas ātrumu garākā ceļa posmā.