Drīzumā varētu mainīties tas, kā fotoradari mēra braukšanas ātrumu

8 komentāri
Drīzumā varētu mainīties tas, kā fotoradari mēra braukšanas ātrumu
f64

Uz Latvijas ceļiem paredzēts ieviest jauninājumu, kas mērīs automašīnu vidējo braukšanas ātrumu starp diviem fotoradariem, vēsta portāls “db.lv”.

Kā raksta portāls, izteikti novērots, ka transportlīdzekļu vadītāji, tuvojoties fotoradaram, piebremzē, taču uzreiz aiz tā atkal palielina ātrumu.

Lai mazinātu šādu tendenci, paredzēts ieviest, ka gan pirmais, gan otrais radars fiksē brīdi, kad transportlīdzeklis pabrauc tam garām. Ņemot vērā attālumu starp šiem radariem, tiek aprēķināts vidējais ātrums, ar kādu tas ir pārvietojies šajā maršrutā.

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD), pieļauj, ka jauninājums Latvijā varētu tikt ieviests šogad. Pašlaik notiekot starpinstitūciju tehniskās sarunas, kurās tiek lemts, kas šīs iekārtas uzstādīs, par kādiem līdzekļiem tās tiks finansētas, kā arī apsvērti citi tehniski jautājumi.

Darba grupas strādā Satiksmes ministrijā, un tajās iesaistītas tādas institūcijas kā Latvijas Valsts ceļi, Valsts policija un CSDD.

Kā norāda portāls, Auto asociācijas eksperti DB izdotajam Auto žurnālam atzīst, ka autovadītājus ir nepieciešams uzraudzīt. Autovadītāji neesot disciplinēti, turklāt Latvijas autoparks ir novecojis, kā arī bīstams, un pārmērīga ātruma režīmā tas kļūst vēl bīstamāks.

Stacionāro fotoradaru karte

Jau vēstīts, ka šādas metodes jau izmantojot citviet Eiropas Savienībā. Fotoradari liek autovadītājiem samazināt ātrumu tikai nelielā posmā, taču vidējā ātruma mērīšana mazināšot braukšanas ātrumu garākā ceļa posmā.

TOP komentāri

 • Ald
 • Mikus Krastiņš
  +14 +14 0

  Mikus Krastiņš

  Kad lika radarus, tos lika vietās, kur esot “bīstami”, tagad visi tur samazina ātrumu - bīstamība novērsta - tātad kritiskajos punktos efekts panākts, kāda velna pēc tagad jātaisa “ darba grupas” un vēl nezkas, pa ntajiem miljoniem jāiepērk otri radari, kas fiksēs nobrauktā posma laiku, vājprāts! Pa to naudu vajādzēja sen jau izveidot 2 braukšanas joslas uz visiem galvenajiem ceļiem, kas iziet un ieiet Rīgā, plus apvedceļam! To saprot visi, tikai ne “gudrās galvas”! Starp citu, uz Jūrmalas šosejas fotoradars izraisa daudz vairāk avārijas situācijas, kā labumu dod, mūsdienās auto ir labākas bremzes, vadāmība, manevrētspēja un stabilitāte, tik atļautais ātrums iesprūdis 90desmitajos gados! Tik sodīt, bet domāt un darīt līdzi laikam - nepakam!
 • Archa
  +8 +8 0

  Archa

  Cerams radari nebus tik pat ''preciizi'' cik jaunajos netrafaretajos celu policijas auto.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl