Komentāri

Uz piecām šosejām Rīgas apkārtnē uzstādīti jau desmit stacionārie foto radari. Ceļu satiksmes drošības direkcijā skaidro, ka atlicis vien nokārtot atsevišķas formalitātes, lai jau pirmie ātruma pārkāpēji saņemtu soda kvītis.

Pašlaik ir uzstādīti 10 stacionārie radari. Visas komunikācijas jau ir pieslēgtas, taču joprojām radari darbojas testa režīmā. Soda kvītis vēl netiek izrakstītas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Radari jau fiksē garāmbraucēju ātrumu un sūta ziņas par pārkāpējiem Ceļu satiksmes drošības direkcijai. Minēto radaru uzstādīšana, tā, lai viss process būtu tehniski un juridiski korekts, aizņēma pusotru mēnesi. Satiksmes drošības direkcijā skaidro, ka darbi ieilguši, jo radušies neparedzēti šķēršļi.

”Diezgan negaidīti bija tas, ka bija jāuztaisa pilnas inventarizācijas lietas, uzmērījumi valsts zemes dienestam sakarā ar jauno būvniecības likumu, tas paņēma vairāk laika. Varbūt ne viss gludi gāja ar programmisko nodrošinājumu,” norāda CSDD direktora vietnieks Ģirts Rorbaks.

Tagad visi minētie negludumi esot nolīdzināti. Atlicis vien reģistrēt radarus elektronisko sakaru direkcijā un parakstīt pieņemšanas, nodošanas aktus. Tad, kad tas būs paveikts pirmie pārkāpēji jau sāks saņemt soda kvītis.

Vēl pirms izsūtīšanas katru radara fiksēto ātruma pārkāpumu izskatīs ceļu policijas speciālists un pieņems lēmumu par piemērojamo sodu.

Sods netiks piemērots jau no pirmā pārsniegtā kilometra. Taču cik liela būs šī pieļaujamā robeža policijā joprojām neesot izlemts.

Katra radara tolerances maksimālo robežu policija sola izstrādāt līdz ar pirmo soda kvīšu izrakstīšanu. Soda kvītis pārkāpēji saņems ierakstītā vēstulē, pasta nodaļā vai arī e-pastā, šim pakalpojumam jāpiesakās CSDD mājas lapā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl