Drīzumā cerēt uz ātru, ērtu un drošu pārvietošanos Rīgā nav pamata – secināts revīzijā

2 komentāri

Haoss, kura rezultātā “vējā” tiek palaisti miljoniem eiro, – tā Rīgas domes saimniekošanu galvaspilsētas ielās raksturo Valsts kontrole.

Revidenti pēc galvaspilsētas transporta infrastruktūras revīzijas secinājuši, ka drīzumā cerēt uz ātru, ērtu un drošu pārvietošanos Rīgā nav pamata. Lai arī satiksmes jomai tiek atvēlētas milzīgas naudas summas, salīdzinoši neliela daļa tik tiešām sasniedz ielas.

Haoss valda arī infrastruktūras projektu plānošanā. Pilsētas speciālisti atbilstoši vajadzībām izveido prioritāri veicamos darbus, taču rezultātā bieži vien tiek īstenoti pavisam citi projekti. Revīzijā atklāti arī iespējami pārkāpumi, par kuriem ziņas tiks sniegtas Ģenerālprokuratūrai.

“Mēs revīzijas laikā bijām izbrīnīti. Protams, ir kaut kāds iemesls, kāpēc tas tā ir noticis – vai tā ir absolūta neprofesionalitāte vai ieinteresētība, tas ir arī jānoskaidro,” norāda valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

Viens no jautājumiem, par ko revidenti informēs prokuratūru, būs izstrādātie, taču neīstenotie tehniskie projekti, kas vienkārši tikuši norakstīti. Piemēram, četru gadu laikā norakstīts 31 projekts, kuru kopējā vērtība pārsniegusi piecus miljonus eiro. Turklāt revidentiem grāmatvedības uzskaites dēļ nav izdevies pārliecināties, vai autostāvvietu attīstībai tiešām tikuši novirzīti vairāk nekā deviņi miljoni eiro, kas iekasēti par auto novietošanu galvaspilsētā.

Problēmu noliegums un pat politiska pasūtījuma saskatīšana – tāda ierasti bijusi Rīgas domes vadības reakcija uz Valsts kontroles ziņojumiem tā norāda pati valsts kontroliere. Taču trešdien situācija bija citādāka.

Rīgas mērs Nils Ušakovs (“Saskaņa”) atzina, ka daudz kas no ziņojumā teiktā ir pareizs, taču, viņaprāt, vairāk teorētiski, ne praktiski. Piemēram, kontrolieru minētie norakstītie tehniskie projekti netiek īstenoti, jo atklājies, ka veicamie darbi vienkārši ir pārāk dārgi, tāpēc nav īstenojami. Vienlaikus Ušakovs neredz iemeslu būtiskām pārmaiņām Satiksmes departamenta darbā, uz ko mudinājusi domes opozīcija.

“Es no domes opozīcijas droši vien neko citu negaidītu. Ja gaidītu ko citu, es būtu pārāk liels optimists. Bet komitejas vadītājs Faļko plāno 15. datumā sasaukt komitejas ārkārtas sēdi, lai vēlreiz uzklausītu pilnā apjomā departamenta viedokli par visu to, kas ir iekļauts Valsts kontroles atzinumā,” norādīja Ušakovs.