Divām trešdaļām Latvijas autoparka ir nepareizs ritošās daļas regulējums

0 Komentāru
Divām trešdaļām Latvijas autoparka ir nepareizs ritošās daļas regulējums
Ilustratīvs foto: kayugee/Flickr

Vairākās Latvijas pilsētās notikusi uz automobiļu savirzes – ritošās daļas – bezmaksas pārbaude, un tās rezultāti liecina, – divām trešdaļām pārbaudīto automašīnu savirzes regulējums nav pareizs.

Pērn šī akcija atklāja, ka ritošās daļas savirzes problēmas ir 80% pārbaudīto automašīnu. Savukārt šā gada dati liecina, ka situācija ir nedaudz uzlabojusies – savirzes nobīdes konstatētas 67% automobiļiem.

Vislabākā situācija atklājās Daugavpilī, kur regulējuma nobīdes bija katrai otrajai automašīnai. Valmierā stāvoklis ir labāks nekā daudzviet Latvijā, taču nedaudz sliktāks nekā pirms gada – normai atbilst katra trešā auto savirzes regulējums.

Savukārt viskritiskākā situācija ir Preiļos, kur savirzes problēmas ir 4 no 5 automašīnām.

Savirzes regulējuma novirzes var rasties no dažādiem triecieniem automašīnas lietošanas laikā, kā arī mainot vai remontējot atsevišķas detaļas balstiekārtā – galvenie to ietekmējošie faktori ir ceļu stāvoklis, auto tehniskās apkopes kvalitāte un regularitāte, tāpat arī vadītāja braukšanas maniere. Nepareiza balstiekārtas savirze un ģeometrija būtiski ietekmē auto vadāmību, riepu un citu detaļu nodilšanas vienmērīgumu un intensitāti, kā arī var būtiski palielināt degvielas patēriņu.

Atbilstoši Latvijas autoparka vispārējai situācijai, visplašāk pārstāvētie automašīnu zīmoli pārbaudēs bija Audi, Volkswagen un Opel. Jaunākās no tām bija 2014. gada ražojuma Volkswagen un Opel automašīnas, kurām savirzes problēmas netika atklātas. Savukārt auto ar lielāko stāžu bija 1980. gada GAZ, kam savirzes regulējumā konstatētas nelielas novirzes.

Pārbaudes veica DBS Autoskola, autoservisu tīkls Bosch Car Service, Ceļu Satiksmes drošības direkcija (CSDD) un uzņēmums Statoil Fuel & Retail Latvia.

Šogad bezmaksas pārbaudes tika veiktas gandrīz 400 automašīnām no 33 ražotājiem.

0 Komentāru