Degvielas cenas kāpušas par vairāk nekā 10%. Vai tā kļūs vēl dārgāka?

2 komentāri

Naftas un naftas produktu cenas sasniegušas augstāko līmeni pēdējā gada laikā. Tas attiecīgi ietekmē degvielas cenas Latvijas benzīntankos, kas ir paaugstinājušās par vairāk nekā 10%. Vai cenu augšupeja turpināsies?

Vairāk brauc, tātad – vairāk tērē! Jo lētāka ir degviela, jo autovadītāji biežāk brauc ar auto. Pirmajos šā gada septiņos mēnešos kopējais pieaugums mazumtirdzniecībā pret tādu pašu periodu pērn bija 7%. Tas, ka pēdējās divās nedēļās ir novērots naftas un naftas produktu cenu kāpums, degvielas tirgotājus nemaz neiepriecina.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Naftas cenas pasaules biržās gada laikā divkāršojās, pieaugot gandrīz divas reizes, sasniedzot 50 dolārus par barelu. Vienu no iemesliem cenu pieaugumam, kas noticis oktobra sākumā, naftas tirgus eksperti sauc lielo naftas ražotāju spēju ierobežot naftas ražošanas pārpalikumu.

Kopš gada sākuma 95.markas benzīna cena par vienu litru palielinājusies par 13%. Degvielas cenu kustība Latvijā atbilst tam, kas notiek pasaules biržās, secina naftas tirgus eksperti.

Pēc ekspertu domām, turpmākajos mēnešos pēc naftas produktu cenas kāpuma, kuru eksperti sauc par stabilizāciju, kardinālas izmaiņas degvielas uzpildes stacijās nemanīsim, un, lejot 95.markas benzīnu, visticamāk, tā nekļūs dārgāka par 1 eiro un 20 centiem.

Pārskatāmā nākotnē straujš naftas un naftas produktu cenu pieaugums nav gaidāms, mierina eksperti. Tajā pašā laikā energoresursu cenu stabilizācija pielikusi punktu ilgstošam nulles inflācijas laikam, kas ilga četrus gadus.

Video

TOP komentāri

  • essssss
  • Ilze
    +1 +1 0

    Ilze

    Jā, atkal smaidu - naftas cenas kāpj, degvielas cenas kāpj uzreiz līdzi. BET, kad naftas cenas krīt, tad.... :( Degvielas cenas nekādi nekrīt līdzi- krājumi, naftas cena jau tik neliels procents, visas jau ražošanas izmaksas utt. Ai kā tas viss apnicis :((((

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl