Degvielas cena sasniedz zemāko līmeni pēdējo četru gadu laikā

0 Komentāru
Degvielas cena sasniedz zemāko līmeni pēdējo četru gadu laikā
Foto: LETA

Sekojot naftas produktu cenu kritumam pasaulē, SIA Neste Latvija šodien atkārtoti samazina degvielas cenas visās 62 Neste Oil degvielas uzpildes stacijās Latvijā, tādējādi degvielas cenas sasniegušas zemāko līmeni pēdējo četru gadu laikā, informēja uzņēmumā.

No šā gada augstākā cenu līmeņa dīzeļdegvielai martā un benzīnam jūnijā Neste Futura 95 un Neste Futura 98 benzīnu cenas kritušās par 14 centiem litrā, savukārt Neste Futura dīzeļdegvielas cena – par 12 centiem litrā.

Uzņēmumā atgādina, ka, pateicoties Neste Oil degvielas uzpildes staciju automātiskās uzpildes konceptam, kompānija piedāvā vienas no zemākajām degvielas cenām Latvijā.

Neste Oil privātpersonu degvielas karšu īpašnieki, summējot 1,5 centu litrā atlaidi ar Mans Rimi karti, saņem vēl lielāku ietaupījumu – 3,7 centu apmērā par katru degvielas litru.

Neste stacijās 95E benzīna litrs maksā 1,237 eiro, 98E benzīna litrs – 1,277, bet dīzeļdegviela – 1,207 eiro.

Kā ziņots, naftas cenas pasaules tirgū pirmdien piedzīvojušas kritumu saistībā ar prognozēm, ka pasaulē lielākās naftas ražotājvalstis saglabās ieguves apjomu līdzšinējā līmenī, neskatoties uz pārmērīgajām enerģijas piegādēm.

ASV vieglās jēlnaftas cena West Texas Intermediate (WTI) decembra piegādēm pirmdien dienas vidus tirdzniecības sesijā samazinājās par 0,52 dolāriem – līdz 80,5 dolāriem (63,59 eiro) par barelu.

Savukārt Londonas Brent jēlnaftas cena sarukusi par 0,77 dolāriem un veido 85,36 dolārus (67,43 eiro) par barelu.

Naftas cenas kopš jūlija jau samazinājušās par ceturtdaļu saistībā ar pārmērīgām jēlnaftas piegādēm un vāju pieprasījumu, kas pasaules tirgos izraisījis enerģijas pārpilnību.

Tikmēr analītiķi norāda, ka netiek novērotas pazīmes par naftas ieguves apjoma plānotu samazināšanu.

0 Komentāru