Degviela Latvijas benzīntankos atkal kļuvusi dārgāka! Vai cenu augšupeja turpināsies?

Komentāri

Pēc naftas un naftas produktu cenas krituma, kad degvielas mazumtirdzniecības cenas gada sākumā bija lētākās pēdējo divu gadu laikā, tagad seko kāpums. Degviela Latvijas benzīntankos atkal kļuvusi dārgāka.

Lētākā degvielas cena stimulē autovadītājus braukt vairāk. Degvielas realizācijas pieaugums ir ar plusa zīmi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kopējais pieaugums mazumtirdzniecībā pērn attiecībā pret 2014. gadu bija gandrīz 7%. Kopējā realizācija visu viedu degvielai sasniedza gandrīz pusotru miljardu litru. Dīzeļdegvielas patēriņš arī pērn turpināja pieaugt, sasniedzot 70%. Autogāzei ir 10%, benzīnam – 20%.

Foto

Mārtiņš Stirāns, Latvijas Degvielas tirgotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs

Faktiski tas pats process kā citviet Eiropā, kad dīzeļdegviela kļūst arvien vairāk un vairāk. Auto kļūst arvien vairāk un vairāk. Viņas tērē mazāk, cena, ņemot vērā visus šos faktorus – blīvums utt., dīzeļdegvielai ir lētāka, līdz ar to cilvēki ekonomē.

Benzīna vairumtirdzniecības cenas Eiropas biržās pēdējo trīs mēnešu laikā pieauga vidēji par 25%.

Tās atspoguļojās arī Latvijas benzīntankos. Naftas tirgus eksperti uzskata, ka cenu kāpums pasaules biržās sevi izsmēlis un pie mums degvielas cenu palielināšanās nav gaidāma.

Šis degvielas cenu kāpums, ko redzam pēdējā laikā, pēc ilgstoša krituma ir tirgus normalizācija. Šobrīd vērojamas globālā naftas tirgus balansēšanas pazīmes, un tas nozīmē, ka pārāk zema naftas cena tuvākajā laikā neatgriezīsies, prognozē naftas tirgus eksperts Zigurds Vaikulis, taču būtisku pieaugumu arī nav vērts gaidīt.

Visa šā gada garumā, pēc ekspertu domām, degvielas cena Latvijā kardināli vairs nemainīsies un lejot 95. markas benzīnu, visticamāk, tā nekļūs dārgāka par 1 eiro 15 centiem par litru – tie būs cenu griesti ilgstošam laika periodam.

Video

Lasi vēl