1 komentārs
Degviela 100 km braucienam: cik ilgi jāstrādā Latvijā, Bulgārijā vai Dānijā?
FOTO: LETA

Cik stundu Latvijā jāstrādā, lai nopelnītu degvielu 100 km braucienam? Vai latviešiem jāstrādā vairāk nekā lietuviešiem, igauņiem, dāņiem vai bulgāriem? Sludinājumu portāla LATAUTO.lv speciālisti aprēķinājuši, ka latvietim, kas saņem vidējo algu, jāstrādā 2,5 stundas, lai nopelnītu naudu 100 km braucienam, kas ilgst stundu.

Vidējā alga Latvijā ir 557 eiro, bet dīzeļdegvielas cena – 1,11 eiro litrā. Vēloties veikt 100 km attālumu ar automašīnu, kam nepieciešami 7 litri dīzeļdegvielas, latvietim jānopelna 7,70 eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jūlijā Latvijā ir 23 darba dienas (184 stundas), un tas nozīmē, ka latvietis, kas saņem vidējo atalgojumu, stundā nopelna 3 eiro.

Piemēram, Dānijā vidējā alga, atskaitot nodokļus, šobrīd sasniedz 3122 eiro. Tas ir gandrīz sešas reizes vairāk nekā Latvijā, bet litrs dīzeļdegvielas Dānijā ir tikai par 0,18 eiro dārgāks (1,29eiro). Dānis stundā nopelna 17 eiro, tātad 100 kilometru brauciens, izmantojot 7 litrus dīzeļdegvielas, viņam izmaksā 9,03 eiro. Lai veiktu tādu pašu braucienu, dānim pietiek strādāt mazāk nekā stundu, t.i., trīs reizes mazāk nekā latvietim.

Kaimiņvalstī Igaunijā vidējā alga sasniedz 841 eiro, un vienas stundas laikā igaunis nopelna vidēji 5 eiro. Dīzeļdegviela ir dārgāka par 0,05 eiro nekā Latvijā un maksā 1,16 eiro litrā. 100 kilometru attāluma veikšanai nepieciešami 8,12 eiro, tāpēc pietiek strādāt mazāk nekā divas stundas.

Lietuvietim, kura vidējā alga ir 524 eiro mēnesī, vajadzētu strādāt gandrīz trīs stundas, lai veiktu to pašu simts kilometru attālumu. Lietuvā dīzeļdegvielas cena par vienu litru sasniedz 1,19 eiro, t.i., par 0,08 eiro vairāk nekā Latvijā.

Taču, salīdzinājumā ar Latviju un Lietuvu, Bulgārijā brauciens ar automašīnu ir īsta greznība. Vidējā alga minētajā valstī sasniedz 333 eiro, un stundas laikā Bulgārijas iedzīvotāji vidēji nopelna knapi 2 eiro. Cena par vienu litru dīzeļdegvielas ir salīdzinoši liela – 1,20 eiro, t.i., par 0,09 eiro dārgāk nekā Latvijā.

Līdz ar to Bulgārijā 100 kilometru brauciens ar automašīnu maksā 8,40 eiro vai vairāk nekā 4 stundas vidēji apmaksāta darba.

TOP komentāri

  • lalala-pats no paša
    +3 +3 0

    lalala-pats no paša

    ..un Bulgārijā tāds dzīves līmenis ir pateicoties ES...viņi lika iznīcināt tur visas ražotnes kā tas notiek Latvijā....

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl