Daudzviet Latvijā uz ceļiem var veidoties “melnais ledus” – autovadītājus aicina uzmanīties

0 Komentāru
Daudzviet Latvijā uz ceļiem var veidoties “melnais ledus” – autovadītājus aicina uzmanīties
Ilustratīvs foto. (Edijs Pālens / LETA)

Šodien daudzviet Latvijā gaidāma migla un, pazeminoties temperatūrai, uz ceļiem var veidoties “melnais ledus”. Tas ir daudz bīstamāks par pirmo sniegu, jo ir gandrīz nemanāms.

Plānā ledus kārtiņa krietni apgrūtina auto vadīšanu, tādēļ autovadītāji aicināti uzmanīties un izvēlēties atbilstošu braukšanas stilu. Lai arī ziemas riepas ir obligāta prasība no 1. decembra, atbildīgie dienesti un drošas braukšanas eksperti aicina nomainīt tās laikus un neriskēt ar savu un apkārtējo drošību, kā arī uz ceļa neveikt straujus un nepārdomātus manevrus.

“Visbiežāk tas notiek uz šosejām tur, kur ir, teiksim, tā pļavas, atkailināta kaut kāda vieta, kur ir koki apkārt vējš, un daba rada šo te apledojumu, jo tur vienmēr ir tāda zemāka temperatūra, un, vējam pūšot, tas viss atdziest ātrāk un straujāk,” stāsta Drošas braukšanas skolas vadītājs Jānis Vanks.

Drošas braukšanas skolas eksperti arī atgādina, ka riepu protektoru dziļums un nodilums būtiski ietekmē to saskari ar ceļa virsmu. Ja, jaunām riepām braucot ar ātrumu virs 70 km/h saskare sasniedz 74%, tad daļēji nodilušām riepām saskare ir 58%. Palielinoties ātrumam līdz 120 un vairāk kilometriem stundā, jaunām riepām saskare var sasniegt 47%, bet nodilušām tikai 11%. Savukārt bremzēšanas ceļa garums uz apsniguša ceļa/palielinās vidēji 4 reizes, bet uz apledojuša ceļa 8 reizes.

0 Komentāru