Daudzviet Latvijā uz ceļiem izveidojies apledojums; Kurzemē snieg

Komentāri

Pirmdienas, 23. novembra, rītā Kurzemē un Latvijas centrālajā daļā uz vairākiem ceļu posmiem izveidojies apledojums, LNT rīta raidījumā 900 sekundes informēja Latvijas Valsts ceļi (LVC).

Apledojums šorīt konstatēts Liepājas, Saldus, Rīgas, Dobeles un Tukuma apkaimē.

Uz valsts galvenajiem autoceļiem apledojuma veidošanās novērojama Rīgas apvedceļa posmā no Salaspils līdz Babītei.

Slidenajos ceļa posmos tiek veikti brauktuves kaisīšanas darbi apledojuma likvidēšanai. Iesaistītas 57 ziemas dienesta tehnikas vienības.

Saskaņā ar meteoroloģisko prognozi dienā vietām Kurzemē un Vidzemē gaidāms sniegs un lietus, kas atsevišķos ceļa posmos veicinās apledojuma veidošanos.

Paaugstinātā riska vietas uz ceļa, kur apledojums veidojas ātrāk un visbiežāk, ir tiltu brauktuves (tās ātrāk atdziest un atrodas paaugstināta gaisa mitruma apstākļos) un ceļš, kas ir noēnots (koki no abām pusēm) vai iet cauri ieplakām, kur koncentrējas auksts gaiss.

Ceļu uzturētāju darbība nevar novērst ceļu apledošanu, bet gan vērsta uz bīstamo braukšanas apstākļu uzlabošanu normatīvajā laikā, tāpēc jārēķinās ar to, ka faktiskā satiksmes situācija ziemā var mainīties ļoti strauji.

Vairums gadījumos, kad automašīna ir sākusi slīdēt, par iemeslu ir bijusi nepareiza ātruma izvēle, pārāk straujas darbības ar stūri un pedāļiem. Tāpēc, lai pēc iespējas samazinātu slīdēšanas draudus, ir jāizvēlas segumam atbilstošs ātrums un visām darbībām ar automašīnu ir jābūt pēc iespējas plūdenākām.

Aicinām autovadītājus pārliecināties par to, ka automašīna ir atbilstošā tehniskajā stāvoklī, īpaši pievēršot uzmanību riepu stāvoklim un gaismu regulējumam.

Atgādinām, ka, iestājoties ziemas apstākļiem, ir nepieciešams aprīkot automašīnu ar ziemas riepām, bet no 1. decembra ziemas riepas ir obligātas visam autotransportam.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl