Daudzviet Latvijā braukšanu apgrūtina apledojums

Komentāri
Daudzviet Latvijā braukšanu apgrūtina apledojums
Nožogojums uz apledojušās ietves. (Foto: LETA)

Pirmdienas, 22. decembra, rītā braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem apgrūtina apledojums, informēja Latvijas Valsts ceļi (LVC).

Vietām valstī novēroti nokrišņi lietus un slapja sniega veidā, gaisa temperatūra šorīt ir no mīnus 3 grādiem Latgalē līdz plus 4 grādiem Kurzemē. Saskaņā ar meteoroloģisko prognozi dienā daudzviet gaidāmi nokrišņi lietus, slapja sniega, austrumu rajonos arī sniega veidā.

Lai nepakļautu sevi un citus ceļu satiksmes dalībniekus paaugstinātam riskam, LVC aicina autovadītājus izvēlēties laika apstākļiem un ceļa stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un manieri.

LVC arī atgādina, ka ceļu uzturētāju darbība nevar novērst ceļu apledošanu. Tā vērsta uz bīstamo braukšanas apstākļu uzlabošanu normatīvajā laikā, tāpēc jārēķinās, ka faktiskā satiksmes situācija ziemā var mainīties ļoti strauji.

Ceļu uzturēšanas darbos šonakt bija iesaistītas 124 Latvijas autoceļu uzturētāja ziemas dienesta tehnikas vienības, kas, sākot jau no četriem rītā, veica slideno posmu kaisīšanu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl