Komentāri
Daudzviet Latvijā apgrūtināta braukšana; veidojas apledojums
FOTO: LETA

Arī pievakarē sniegs un apledojums daudzviet valstī apgrūtina braukšanu. Patlaban daudzviet Latvijā snieg un putina, gaisa temperatūra ir no mīnus 4 līdz 0 grādiem. Saskaņā ar metroloģisko prognozi arī naktī vietām nedaudz snigs, putinās. Nakts sākumā vēl pūtis brāzmains vējš, kas piekrastē sasniegs 15-19 metrus sekundē.

Šobrīd braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir apgrūtināti Veclaicenes virzienā no Rīgas līdz Līgatnei un no Raunas pagrieziena līdz Veclaicenei, Bauskas virzienā no Iecavas līdz Grenctālei, kā arī Ainažu, Valmieras un Daugavpils virzienos visa maršruta garumā, uz Rīgas apvedceļa no Baltezera līdz Saulkalnei, Liepājas virzienā no Apšupes krustojuma līdz Liepājai un Ventspils virzienā no Kūdras līdz Ventspilij.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Uz reģionālajiem ceļiem apmierinoša braukšana ir Jelgavas un Cēsu apkaimē.

Ceļu uzturēšanas darbos šodien visas dienas garumā ir iesaistītas 177 Latvijas autoceļu uzturētāja (LAU) ziemas dienesta tehnikas vienības.

LVC vērš uzmanību, ka snigšanas un puteņa laikā ceļus pilnībā bez sniega uzturēt nav iespējams un intensīvākie darbi tiek veikti pēc snigšanas. Ceļi tiek tīrīti un kaisīti prioritārā secībā, sākot ar augstākas klases ceļiem, tāpat atšķiras arī dažādu ceļu uzturēšanas prasības.

Arī stiprā vēja dēļ uz ceļiem var tikt sagāzti nolauztie koki un to zari, radot šķēršļus satiksmei, kā arī var tikt nodarīti bojājumi satiksmes organizācijas līdzekļiem, piemēram, ceļa zīmēm un apgaismojumam.

LVC aicina autovadītājus braukt uzmanīgi un izvēlēties laikapstākļiem un ceļa stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un manieri.

Lasi vēl