Daudzi iedzīvotāji saskārušies ar “sagrozītu” kilometrāžu lietotiem auto, liecina aptauja

4 komentāri
Daudzi iedzīvotāji saskārušies ar “sagrozītu” kilometrāžu lietotiem auto, liecina aptauja

Uz Latviju regulāri tiek vestas lietotas automašīnas ar nobraukumu virs 200 000 kilometru, kas vietējā tirgū tiek pārdotas jau ar krietni zemāku kilometrāžu. Nolūkā novērst šo situāciju Saeimā šobrīd tiek virzīts likumprojekts, kas būtiski apgrūtinās negodprātīgo automašīnu pārdevēju darbību, proti, ir paredzēts ieviest administratīvo atbildību par odometra rādījuma izmainīšanu.

TNS pētīja, vai iedzīvotāji atbalsta šādu sodu ieviešanu un cik daudzi saskārušies ar šādu tirgotāju blēdīšanos.

43% to Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā, kuriem pieder automašīna, norādījuši, ka, pērkot automašīnu, ir saskārušies ar situāciju, kad odometra rādījums bijis izmainīts. Tikpat daudzi, 44% aptaujāto, ar šādu situāciju nav saskārušies. 6% norādījuši, ka nav piedalījušies automašīnas iegādes procesā, bet 7% iedzīvotāju nav snieguši konkrētu atbildi uz šo jautājumu.

Bet, runājot par sodu ieviešanu, absolūtais vairākums (90%) Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā atbalsta ierosinājumu ieviest administratīvo atbildību par odometra rādījuma izmainīšanu. Tikai 4% to neatbalsta, bet 6% iedzīvotāju nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Video

4 komentāri