Daudzas privātās maksas stāvvietas neatbilst prasībām, uzskata Rīgas būvvalde

1 komentārs

Automašīnu kļūst vairāk un vietas mazāk – tā situāciju Rīgā raksturo autostāvvietu ierīkotāji un uzturētāji. Tāpēc galvaspilsētā pieaug maksas stāvvietu skaits, kas ne vienmēr ir ierīkotas atbilstoši prasībām. Stāvvietu attīstītāji norāda, ka būvvaldes prasības ir pārspīlētas. Būvvalde pārmetumus noraida un skaidro, ka stāvlaukumu saimnieki ir pārlieku ieraduši apiet noteikumus.

Autostāvvietu trūkums ir sena pilsētnieku problēma. Tāpēc maksas stāvvietu skaits Rīgā arvien pieaug.

Tiek ieviesti arī dažādi ierobežojumi lielveikalu stāvvietās, daudzviet autobraucējiem jādodas pēc stāvvietas biļetes, kas norāda uz laiku, kad auto novietots. Šajā stāvvietā pirmā stunda ir par brīvu, bet katrā nākamā jau ir maksas.

Ekrānuzņēmumi

“Man liekas normāli, – tev pietiek laika iepirkties un tālāk nav vajadzības šeit turēt auto, ja vien nav doma palikt uz visu dienu,” pauž autovadītājs Raivis.

Autostāvvietu uzturētāji un attīstītāji kompānija “Citypark” pagājušajā gadā savu stāvlaukumu skaitu dubultoja no deviņiem uz astoņpadsmit. Kompānijas pārstāvis norāda, ka zemes īpašnieki paši vēršas pie viņiem ar lūgumu ierīkot stāvvietu.

“Automašīnu kļūst vairāk un vietas paliek mazāk, tad kā likums cilvēki paši nāk pie mums. Tie, kuri vēlas gūt kādu labumu no zemes gabala vai tie, kuri netiek galā ar nelegālu mašīnu novietošanu arī nāk pie mums,” stāsta Māris Priednieks, SIA ”Cityparks Latvija” vadītājs.

Tomēr daudzas autostāvvietas neatbilst prasībām. Rīgas centrā būvvalde, apsekojot vairāk nekā simts stāvvietas, pārkāpumus atklāja 68 laukumos. Vienpadsmit stāvvietas pat nācies slēgt.

Neskatoties uz to, ka Rīgas būvvalde autostāvvietu ir slēgusi, redzams, ka vairāki autovadītāji to ignorē un tajās atstāj savas automašīnas.

Dažkārt slēgtā stāvvieta ir privātīpašums, un īpašniekiem aizliegt to izmantot nav būvvaldes spēkos.

Stāvvietu attīstītāju “Citypark” vadītājs uzskata, – lai izveidotu stāvvietu atbilstoši Rīgas būvvaldes prasībām, bieži ir jāīsteno dažādas nesaprotamas prasības.

Rīgas būvvalde tikmēr apgalvo, ka pretenzijas uzņēmējiem vajadzēja izvirzīt likuma pieņemšanas laikā.

Noteikumi paredz, ka autostāvvietām ir jābūt ar cieto segumu, notekūdeņu kanalizāciju un apstādījumiem. Būvvaldē skaidro, ka noteikumi ir pamatoti un ir pilsētnieku stāvvietu klientu interesēs.

No vienpadsmit slēgtajām stāvvietām divas jau esot sakārtotas atbilstoši prasībām, pārējo deviņu nākotne vēl nav zināma.

1 komentārs