CSDD uzsver, ka ar Volkswagen automašīnām var pārvietoties droši

1 komentārs

Uzņēmumu Volkswagen, kā zināms, vaino vērienīgās mahinācijās, viltojot savu dzinēju izmešu datus, un tūkstošiem auto ar krāpniecisko programmatūru pārdoti arī Latvijā. CSDD gan uzsver, ka autobraucēji var pārvietoties bez bailēm, jo skandāls mašīnu drošību neietekmē.  

Volkswagen krāpšanās skandālu atklāja ASV Vides aizsardzības aģentūra. Izrādījās, ka atsevišķām dīzeļdzinēju automašīnām uzstādīta programmatūra, kas kaitīgo izmešu pilnīgu kontroli veic vien brīdī, kad tai tiek izdarītas oficiālās emisijas pārbaudes. Tādējādi šo automobiļu ikdienā uz ceļa izdalīto kaitīgo izmešu daudzums pārsniedz oficiāli atļauto. Turklāt Volkswagen ražo arī Audi un Škoda markas auto, kuriem arī varētu būt tā pati problēma, tādēļ skaits varētu būt vēl krietni iespaidīgāks.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skandāls gan lika Volkswagen koncernam krāpšanu atzīt. Amatu zaudēja tā priekšsēdētājs, un Vācijā sākta kriminālizmeklēšana.

Tikmēr pašmāju Volkswagen lietotāji un fani par notiekošo īpaši nesatraucas, drīzāk pat pasmīkņā. Ar mūsdienu tehnoloģijām ikvienā autoservisā vai entuziasta garāžā auto var pieslēgt datoram, un izmainīt gan izmešu, gan citu kontroles mehānismu nosacījumus savām rokām, jeb tautas valodā – atčipot mašīnu. Tas arī Latvijā tiekot darīts.

Autoindustrijā dažādas krāpšanās un masveida kļūdas ir bieža parādība. Gaisa spilvenu dēļ Honda šogad atsauca piecus miljonus auto, Toyota un Nissan – 6,5 miljonus auto.

CSDD uzsver, ka Volkswagen gadījumā Latvijā, visticamāk, problemātiskos auto, par paša vācu autogiganta samaksu, savedīs kārtībā autorizētajos autoservisos.

Foto:

Skaties video!

TOP komentāri

  • PAT
    +1 +1 0

    PAT

    es ar 19 gadīgo passātu tehnisko izeju ar pirmo,jo pirms TA ieleju Krievijas degvielu vai no Nestes Lietuvā pirktu,kurām nav piegāzta pankūku cepamā eļļa.

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl