Komentāri
CSDD un Valsts policijas reidu laikā 15% vieglo auto konstatēti defekti
(Foto: LETA)

Kopš februāra vidus CSDD un Valsts policija uz Latvijas ceļiem kopīgi veic automašīnu tehniskā stāvokļa pārbaudes. Ziemas periodā īpašu uzmanība tiek pievērsta riepu stāvoklim ar mērķi informēt autovadītājus par transportlīdzekļu tehnisko stāvokli un novērst vai mazināt apdraudējumus ceļu satiksmes drošībai.

Līdz šim notikušo pārbaužu rezultātus visspilgtāk raksturojošie piemēri: 15% vieglo auto konstatēti defekti, kas būtiski ietekmē satiksmes drošību, tostarp: ar riepu protektora digitālo mērītāju konstatētie kliedzošākie gadījumi: 0,35 mm, 0,51 mm, 0,64 mm, 1,12 mm, 2,1 mm. Atgādinājumam – minimālais atļautais protektora dziļums ziemā ir 4 mm, bet trīs auto jau pirms 1. marta brauca jau ar vasaras riepām.
Vairāk nekā 60 vieglajiem auto bija neatļauti uzstādītas ”ksenona lampas”, kas apžilbina ne tikai pretī braucošo, bet arī priekšā braucošo transportlīdzekļu vadītājus, tādējādi negatīvi ietekmējot viņu spēju atbilstoši pārredzēt ceļu, it īpaši diennakts tumšajā laikā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savukārt viens kravas automobilis brauca bez riteņa, kas, pēc autovadītāja teiktā, visticamāk, esot kaut kur nokritis iepriekšējā dienā.
Kopumā pārbaudīti 1259 transportlīdzekļi: 799 vieglie un 460 kravas, no tiem 174 ārvalstu auto. Autovadītājiem par konstatētajiem pārkāpumiem, atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam, Valsts policija izrakstīja 168 protokolus. Pārbaužu rezultātos secināts, ka 15% jeb 118 no pārbaudītajiem vieglajiem auto ir neatbilstošs tehnisks stāvoklis. No tiem 55 automobiļiem konstatēts nepietiekams riepu protektora dziļums, 62 transportlīdzekļiem konstatētas neatļautas ”ksenona lampas”.

39 transportlīdzekļiem konstatēta neatbilstoša bremžu sistēmas darbība – nebremzēja viens vai vairāki riteņi, vai bremžu darbības atšķirība vienam transportlīdzekļa tiltam bija vairāk nekā 50%. Nebremzējoši vai nevienmērīgi bremzējoši riteņi negatīvi ietekmē auto spēju laikus apstāties, jo īpaši ziemas apstākļos.

Gadījumos, kad nebremzēja viens ritenis, transportlīdzekļiem atņemtas atļaujas piedalīties ceļu satiksmē, tiem mēneša laikā jānovērš konstatētie bojājumi un auto jāuzrāda tehniskajā apskatē, lai veiktu bremžu darbības pārbaudi. Šajā laikā ar auto nav atļauts veikt pārvadājumus. Tas pats attiecas arī uz gadījumiem, kad bremžu darbības atšķirība bija vairāk nekā 50%. Savukārt gadījumos, kad nebremzēja vairāki riteņi, transportlīdzeklim atņemtas numura zīmes, tā tālāka piedalīšanās ceļu satiksmē ir aizliegta, jānovērš konstatētie bojājumi un auto jāveic tehniskā apskate.

CSDD un Valsts policija transportlīdzekļu tehniskā stāvokļa pārbaudes veiks arī turpmāk.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl