Komentāri
CSDD un Valsts policijas reidu laikā 11% automašīnu konstatēti defekti
FOTO: LETA

Ceturtdien, 2015. gada 12. februārī, CSDD un Valsts policija uz Pierīgas ceļiem kopīgi veica automašīnu tehniskās pārbaudes, īpašu uzmanību pievēršot transportlīdzekļu riepām. Šo pārbaužu mērķis ir informēt autovadītājus par transportlīdzekļa tehniskā stāvokļa nozīmi satiksmes drošībā.

12. februārī pārbaudīti 130 transportlīdzekļi: 77 vieglie un 53 kravas. 14 automašīnām jeb 11% no pārbaudītajām konstatēti defekti, kas būtiski ietekmē satiksmes drošību:

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

77 pārbaudītajiem vieglajiem automobiļiem:

  • diviem automobiļiem bija nepietiekams protektora dziļums – 1,5 un 3 milimetri (minimālais atļautais dziļums ziemā – 4 milimetri);
  • astoņiem transportlīdzekļiem konstatētas problēmas ar gaismām (uzstādītas neatbilstošas “ksenona lampas”);
  • vienam autovadītājam bija beidzies medicīniskās izziņas derīguma termiņš.

53 pārbaudītajiem kravas automobiļiem: trijiem konstatēta neatbilstoša bremžu sistēmas darbība.

Transportlīdzekļu tehniskajam stāvoklim ir liela nozīme ceļu satiksmes drošībā. Tādēļ arī šā gada 26. janvārī notikušajā Ceļu satiksmes drošības padomes sēdē tika nolemts uzdot Valsts policijai sadarbībā ar CSDD veikt transportlīdzekļu tehniskā stāvokļa kontroli uz ceļiem, īpašu uzmanību pievēršot tieši transportlīdzekļu riepu stāvoklim.

Autovadītājiem par konstatētajiem pārkāpumiem, atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam, Valsts policija izrakstīja protokolus. Nolūkā uzlabot satiksmes drošību, šādus transportlīdzekļu pārbaudes reidus CSDD un Valsts policija rīkos arī turpmāk.

Lasi vēl