CSDD: topošajiem autovadītājiem būs grūtāk saņemt vadītāja apliecību

90 komentāri
CSDD: topošajiem autovadītājiem būs grūtāk saņemt vadītāja apliecību
FOTO: LETA

”Plānojam pilnveidot jauno vadītāju apmācības procesu. Nepieciešams, lai notiktu autovadītāju apmācības dažādos laika apstākļos. Tāpat nepieciešams noteikt, ka instruktoriem būtu jānosaka obligāta augstākā izglītība, tas varētu mainīt to, ka apmācība būtu kvalitatīvāka,” tā šorīt LNT raidījumā 900 Sekundes atzina Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) valdes loceklis Jānis Golubevs.

Golubevs norādīja, ka uz ceļiem vajadzētu vairāk patrulēt ceļu policijai, nepieciešams arī ieviest vairāk netrafarētās automašīnas.

”Autovadītājiem ir jārada sajūtas, lai viņi negribētu pārkāpt ceļu satiksmes noteikumus, šobrīd rodas sajūta, ka autovadītājiem ir visatļautība,” norādīja CSDD valdes loceklis.

Tikmēr satiksmes ministrs Anrijs Matīss norāda, ka jaunajiem autovadītājiem noteikti būtu jāpilnveido autovadītāju apliecības iegūšanas sistēma.

”Tie, kas noliek tiesības vasarā nav kompetenti braukt ziemas apstākļos, pa slidenu ceļu un diennakts tumšajā laikā. Ja autovadītājs kārto tiesības vasaras laikā, tad nepieciešams veikt apmācību speciāli izveidotos poligonos, kur tiek apgūtas braukšanas prasmes sliktos laika apstākļos,” piebilda Matīss.

Satiksmes ministrs arī norādīja, ka būtu nepieciešams veikt speciālus reidus, kuros tiktu pārbaudītas automašīnu ziemas riepu stāvoklis.

90 komentāri