CSDD eksāmena vērtētāja kukuļošana: nedēļu pēc nozieguma izdarīšanas KNAB lietu nodod prokuratūrai

10 komentāri
CSDD eksāmena vērtētāja kukuļošana: nedēļu pēc nozieguma izdarīšanas KNAB lietu nodod prokuratūrai
CSDD

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) trešdien prokuratūrai nodevis lietu, kurā kāds cilvēks apsūdzēts par mēģinājumu 22. oktobrī piekukuļot Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) eksāmena vērtētāju, apstiprina KNAB.

Birojā norādīja, ka aizdomās turamais CSDD ieradies plkst. 11.00, bet plkst. 11.05 piedāvājis eksāmena vērtētājam 200 eiro lielu kukuli, savukārt plkst. 11.10 par notikušo informēts KNAB.

KNAB iepriekš norādīja, ka kriminālprocesā, kurā 22. oktobrī tika veiktas neatliekamās darbības, viena persona atzīta par aizdomās turēto par Krimināllikuma 323. panta pirmajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu – kukuļdošanu.

Krimināllietas materiāli satur ziņas par to, ka fiziska persona piedāvāja kukuli, proti, aploksni ar 200 eiro, CSDD vadīšanas eksāmenu vērtētājam par pozitīvu pārbaudījuma rezultātu kukuļa piedāvātāja interesēs.

KNAB atzinīgi novērtē CSDD operatīvo rīcību, ziņojot par iespējamu kukuļa piedāvājumu. KNAB norāda, ka šis ir tikai viens no gadījumiem, kad kāda institūcija, iegūstot ziņas par iespējamu kukuļošanu, dara visu nepieciešamo, tai skaitā nekavējoties ziņo KNAB, lai kukuļošana tiktu atklāta un vainīgās personas sauktas pie atbildības par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu.

Lai nekaitētu izmeklēšanas interesēm, plašāku informāciju KNAB un CSDD nevarot sniegt.

10 komentāri